Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Livonijas Indriķa dienas ietvaros nedēļas nogalē Rubenē norisināsies populārzinātniskā konference

Publicēja 2017. gada 5. jūl. 06:06Inese Arhīvs   [ atjaunināts 2017. gada 5. jūl. 06:06 ]
Lai sabiedrību rosinātu domāt par baznīcu ne tikai kā kultūrvēsturisku mantojumu, bet arī uzsvērt tās lomu sabiedrībā, svētdien, 2017.gada 9.jūlijā Kocēnu novada Rubenē notiekošās Livonijas Indriķa dienas laikā interesenti aicināti uz populārzinātnisku konferenci.

Tajā par tēmu “Tautas mūzikas instrumentiem kristīgajā pasaulē” priekšlasījumu sniegs Latvijas Universitātes profesors, etnomuzikologs Valdis Muktupāvels. Savukārt Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags konferences dalībniekus rosinās diskusijai ar priekšlasījumu - “Priekš kam man Baznīca…?”. Savukārt trešais konferences dalībnieks – Rubenes draudzes mācītājs Artis Eglītis – aicinās dalībniekus nedaudz ieskatīties vēsturē, viņa izpildījumā būs priekšlasījums “Latvieši. Kas ir mainījies no Garlība Merķeļa laika līdz 21. gadsimtam…”.

Konferences sākums pl.14:00, un tā notiks Rubenes pamatskolas telpās.

Interesenti aicināti reģistrēties iepriekš, zvanot tel. nr.: 29226028 vai rakstot e-pasts: vineta.vintere@kocenunovads.lv.

Papildus informācija:

Turpinot iedibināto tradīciju, svētdien, 2017.gada 9. jūlijā, Kocēnu novada Rubenē, vietā, kur savulaik Imeras katoļu priesteris Indriķis (Henricus de Lettis) sarakstīja bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku – jau trešo gadu notiks Livonijas Indriķa diena. Visas dienas garumā Rubenes baznīcā un Rubenes ciemā norisināsies pasākumi, kuru laikā būs iespēja iepazīt un izzināt Rubenes kultūrvēsturisko mantojumu.

Livonijas Indriķa diena aizsāksies plkst.10.00 ar dievkalpojumu Rubenes baznīcā, ko vadīs Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Rubenes baznīcas mācītājs Artis Eglītis.

Pēc dievkalpojuma plkst.12.00 visi aicināti uz labdarības koncertu turpat dievnamā, kurā piedalīsies Ginta Krievkalna, Jānis Stībelis, Miks Dukurs un Marta Ritova. Pasākuma laikā savāktie ziedojumi tiks novirzīti Rubenes baznīcas un teritorijas attīstības projektiem - Rubenes baznīcas rekonstrukcijai, kā arī baznīcas dārza iekārtošanai. visas dienas garumā interesentiem Rubenes dievnams būs atvērts apskatei, tāpat būs aplūkojama tematiskā ekspozīcija.

Livonijas Indriķa dienu noslēgs populārzinātniskā konference.

Pasākumu organizē Kocēnu novada dome, Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze, Lutera Akadēmija.


Comments