Lielā Talka atklāta!

Publicēja 2020. gada 16. maijs 01:01Kristers Blūms
Lielā Talka Latvijā notiek jau 13. gadu – šogad neierastos apstākļos, kad lielāks uzsvars tiek likts tieši uz individuālu talkošanu un savas tuvākās apkārtnes sakopšanu. Šodien, atklājot Lielo talku, tās vadītāja Vita Jaunzeme uzsvēra, ka Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kuras iedzīvotāji ir tik apzinīgi, ka pat vīrusa drauda apstākļos ir gatavi talkot – sakopt un labiekārtot savu apkārtējo vidi.

Arī visā Kocēnu novadā šodien norit dažādas Lielās Talkas aktivitātes, kas saistītas ar dažādu teritoriju sakopšanu. Jau plkst. 10:00 Kocēnos, dažādās vietās talkoja vismaz 65 novada iedzīvotāji(protams, ievērojot sociālo distancēšanos un valstī noteiktos ierobežojumus) un bija savākti jau 135 maisi!

Lielās Talkas norises  dienā maisus varēs saņemt un pēc piepildīšanas līdz 16. maija plkst. 15.00 nogādāt šādās vietās:
  • Bērzaines pagastā: Bērzainē – laukumā pie Bērzaines pagasta pārvaldes. Kontaktpersona: Atis Keziks (tālr.: 29423415);
  • Dikļu pagastā: Dikļos – pie Dikļu pienotavas, Dauguļos – pie vecā pasta. Kontaktpersona: Atis Antons (tālr.: 26424669);
  • Kocēnu pagastā: Rubenē – pie vecajām attīrīšanas iekārtām Valmieras ielā, kontaktpersona: Līga Šmaukstele (tālr.: 29230117), Kocēnos – laukumā aiz ražotnes “Milda KM” teritorijas, piebraukšana no Parka ielas, kontaktpersona: Sergejs Greks (tālr.: 29570954);
  • Vaidavas pagastā: Vaidavā – Ezera ielas stāvlaukumā. Kontaktpersona: Līga Šmaukstele (tālr.: 29230117);
  • Zilākalna pagastā: Zilākalnā – pie bijušās skolas, Kultūras ielā 11. Kontaktpersona: Anita Žogla (tālr.: 26345207).

Tāpat kā pērn arī šogad Lielās Talkas moto ir “Mēs piederam nākotnei - Latvija pieder nākotnei!”, taču tagad šim sauklim ir arī papildus vēstījums: “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija”. Tā mērķis ir veicināt izpratni, ka mums jārūpējas par savu sētu un pagalmu, kas veido valsti kopumā, jo visa Latvija ir mūsu kopīgā dzīves telpa. 

Arī Valsts prezidents, atklājot Lielo Talku, aicināja ikvienu, ievērojot piesardzību, doties talkot, jo tīra un zaļa Latvija ir mūsu zeme, par ko mums ir jāgādā visiem kopā. "Par spīti visām vīrusu ķibelēm es joprojām uzskatu, ka mēs piederam nākotnei, tīra un zaļa Latvija pieder nākotnei! Latvija ir mūsu zeme, kopsim un gādāsim par to ar možu garu visi kopā," uzsver Latvijas valsts prezidents Egils Levits. 


Comments