Konkursa "Sakoptākais mežs" 2. kārtai izvirzīts meža īpašums Kocēnu novadā

Publicēja 2020. gada 29. jūl. 22:48Elīna Upīte
Pēc visu saņemto pieteikumu izvērtēšanas Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija otrajai kārtai izvirzījusi septiņus meža īpašumus. Izvirzītos īpašumus žūrija vērtēs klātienes izbraucienos. Pirmais žūrijas izbraukums – 6. augustā.

Konkursa "Sakoptākais mežs" otrajā kārtā iekļuvis Gatis Lācis Limbažu novadā, Dainis Zemītis Kocēnu novadā, Dzintars Laivenieks Tukuma novadā, Gatis Apsītis-Ozoliņš Talsu novadā, Jānis Eglītis Kuldīgas novadā, Atis Poga Jelgavas novadā un Juris Zalmanis Ozolnieku novadā. Kopā tika saņemti 15 pieteikumi no visas Latvijas.

"Visi šogad pieteiktie īpašumi ir uzmanības cienīgi, tāpēc rūpīgi nācās izvērtēt katru no tiem, lai atlasītu pašus labākos. Mums ir patiess prieks par to, ka konkursam bija tik daudz pieteikumu, tāpēc gribam pateikties visiem, kas pieteicās. Arī tiem, kas šoreiz netika nākamajā kārtā," norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa otrajā kārtā žūrijas locekļi dosies trijos izbraukumos – 6., 13. un 20. augustā, lai apskatītu un novērtētu konkursa dalībnieku meža īpašumus klātienē. Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no īpašumiem ir pelnījis "Sakoptākā meža" titulu.

Mediju pārstāvji ir aicināti pievienoties žūrijas izbraukumos, klātienē iepazīstoties ar mežu īpašniekiem, konkursa organizētājiem, kā arī žūrijas pārstāvjiem. Pirmais izbraukums notiks 6. augustā. Izbraukuma laikā tiks apskatīti meža īpašumi Jelgavas, Ozolnieku un Tukuma novadā.

Izbraukumos tiek organizēts kopīgs transports no Rīgas. Izbraukšana paredzēta plkst. 8.00 no Skaistkalnes ielas 1. Par transporta iespējām un papildu informāciju lūdzam sazināties pa tālr. 26612153 vai e-pastu signe@mezaipasnieki.lv.

13. augustā žūrija dosies uz Talsu un Kuldīgas novadiem, savukārt 20. augustā apciemos Limbažu un Kocēnu novadus.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa nolikums un papildu informācija par vērtēšanas kritērijiem pieejama šeit: https://bit.ly/2K1TnbK.

Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.
Comments