Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

“Kokmuiža un tās alus darītava” piedalās grāmatu mākslas balvas “Zelta ābele 2018” balsojumā

Publicēja 2019. gada 6. marts 05:51Elīna Upīte
No šodienas, 6. marta, līdz 26. marta plkst. 23.59 interneta portālā DELFI norisinās grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2018” balsojums, kurā ikvienam interesentam ir iespēja nobalsot par, viņaprāt, skaistāko pagājušā gadā Latvijā izdoto grāmatu. Saite uz balsojumu publicēta ŠEIT.

Nobalsot par vienu sev tīkamāko grāmatu var vienu reizi 24 stundu laikā no vienas IP adreses. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas pasākumā 27. martā.

Kā iepriekš ziņots, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā konkursā “Zelta ābele 2018” nominēta arī Kocēnu novada domes un Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta izdotā mākslas zinātnieka Jāņa Kalnača grāmata “Kokmuiža un tās alus darītava”.

Konkursu “Zelta ābele” organizē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, un tas norisinās jau kopš 1993. gada. Kopumā "Zelta ābele 2018" balvas tiks pasniegtas septiņās kategorijās – dzeja, proza, dokumentālie izdevumi, grāmatas bērniem, zinātniskā literatūra, uzziņu literatūra un mākslas izdevumi. Šogad konkursam tika pieteiktas 135 grāmatas no 50 izdevējiem, no kurām galvenajai balvai nominētas 36 grāmatas un 21 izdevējs.

Grāmatā “Kokmuiža un tās alus darītava”, kuras atvēršanas svētkus svinēja ceturto Kokmuižas svētku priekšvakarā, 2018. gada 7. septembrī, apkopots plašs faktu un foto materiāls par Kokmuižas aizsākumiem, kas meklējami jau 16. gadsimtā, muižas ēkām, kas kopā ar plašo muižas kompleksu un rūpnieciskajiem uzņēmumiem (alus darītavu, spirta brūzi, ķieģeļu cepli, ūdensdzirnavām, kokzāģētavu, šķirnes lopaudzētavu) savulaik veidoja vairāk nekā pussimts ēku, tās saimniekiem, titulēto un plaši pazīstamo Kokmuižas alus darītavu, neobarokālā stilā celtās pils sienas gleznojumiem, Kokmuižas parku, Kokmuižas jauno dzīvi, Kokmuižas svētkiem un citas tēmas. Grāmata, kuras iespiešanā izmantots augstas kvalitātes materiāls, var lepoties ne tikai ar bagātīgu saturu, bet arī ar elegantu vizuālo noformējumu, kura autore ir māksliniece Inese Hofmane.

Atgādinām, ka grāmatu iespējams iegādāties Kocēnu novada domes kasēs - pagastu pārvaldēs Bērzainē, Dikļos, Vaidavā un Zilākalnā, kā arī Kocēnu novada domes administrācijā Kocēnos un Rubenes ciema kasē Rubenes sporta namā. Cena: 12 eiro.
Comments