Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu skauti un gaidas devušies uz ziemas nometni “Baltais vilks”

Publicēja 2019. gada 11. janv. 00:03Elīna Upīte
Šodien, 11. janvārī, pašā rīta agrumā 13 Kocēnu 38. skautu vienības dalībnieki devās uz ikgadējo Latvijas skautu un gaidu ziemas nometni “Baltais vilks”, kas norisināsies līdz 13. janvārim Ložmetējkalnā.

Turpinot Latvijas 1. brīvvalsts laikā iesākto roveru tradīciju – katru gadu doties uz Ložmetējkalnu, lai atcerētos un pieminētu mūsu varoņus – strēlniekus, jau 17. reizi skauti un gaidas pulcēsies Baltijas valstīs lielākajā ziemas nometnē “Baltais vilks”.

Šogad nometnes “Baltais vilks” vadmotīvs būs miers. Kā par mieru cīnījās latviešu strēlnieki, ko miers nozīmē mūsdienās un kāda ir skautu un gaidu loma miera veicināšanā – par to “Baltajā vilkā 2019”.

Vairāk kā 100 gadus atpakaļ strēlnieki iestājās par savu zemi, šodien skauti un gaidas rūda sevi, nometņojot ziemas apstākļos. Nometnē jauniešiem ir unikāla iespēja trīs dienas dzīvot āra apstākļos, guļot apkurināmās teltīs un pašiem rūpējoties par savu sadzīvi. Nometnes dalībnieki piedalīsies dažādās izglītojošās un praktiskās aktivitātēs ar mērķi apgūt jaunas prasmes, izaicināt sevi un uzzināt ko jaunu par Latvijas vēsturi – Ziemassvētku kaujām. Izglītojošas un praktiskas nodarbības pasākumā vadīs skautu un gaidu brīvprātīgie vadītāji, kā arī viesi no Latvijas, Kanādas un Amerikas Savienoto valstu karavīri.

Svarīga nometnes tradīcija ir viesu pēcpusdiena, šogad tā paredzēta 12. janvārī no plkst. 15.00. Nometnes viesiem būs iespēja redzēt un uzzināt, kā skauti un gaidas nometņo, kā arī apskatīt vēstures ekspozīciju par Ziemassvētku kaujām un skautisma vēsturi. Plkst. 17.30 notiks Valgundes pagasta svinīgais pasākums Ložmetējkalnā. 

Kocēnu 38. vienības skauti un gaidas kopā ar vadītāju Viesturu Laimīti pirms došanās uz nometni


“Baltais vilks” šogad pulcēs vairāk nekā 150 skautu un gaidu no visas Latvijas - no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Ogresgala, Tukuma, Ķeguma, Valmieras, Kocēniem, Rēzeknes, Baldones un Dobeles, kā arī viesiem no Austrālijas un Polijas.

Nometne “Baltais vilks 2019” tapusi ar Nacionālo bruņoto spēku, āra dzīves izglītības centra “Pelēkais vilks” materiāltehnisko atbalstu, Latvijas, Amerikas un Kanādas karavīru darbu, Latvijas skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju ieguldījumu, kā arī Rīgas domes finansiālu atbalstu un dalībnieku vecāku līdzmaksājumu.
Comments