Kocēnu skauti piedalīsies Baltijas džamborejā

Publicēja 2019. gada 5. jūl. 04:43Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 5. jūl. 04:44 ]
No 7. līdz 13. jūlijam Lubānas novada Meirānos norisināsies vērienīga starptautiska nometne Baltijas valstu skautiem un gaidām - 4. Baltijas Skautu un gaidu džamboreja, kas tulkojumā no afrikāņu valodas nozīmē “liels saiets”.

650 jaunieši no Baltijas un citām valstīm, to skaitā arī 22 Kocēnu 38. skautu vadības dalībnieki kopā ar vadītājiem, nometņojot izzinās un praktizēs ilgtspējīgas attīstības elementus, atzīmēs Baltijas valstu 30 gadu neatkarību un “ielēks” nākamajā attīstības posmā.

Baltijas džamboreja, līdzīgi kā Olimpiskās spēles, notiek reizi četros gados. Šoreiz par nometnes galveno tēmu ir izvēlēti ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi, kas vīsies cauri visām nometnes aktivitātēm un nometnes sadzīvei, uzmanība it īpaši tiks vērsta uz atbildīgu ekonomiku, vides daudzveidību, sabiedrības attīstību un sadarbību.

Latvijas skautu un gaidu organizācijas vadītāja un Baltijas džamorejas idejas autore Agnija Jansone atzīst: “Ar Baltijas džamborejas palīdzību visas trīs Baltijas skautu un gaidu organizācijas stiprina sadarbību mūsu valstu jauniešu starpā. Ir pagājuši 30 gadi kopš “Baltijas ceļa”, mēs esam gatavi iet tālāk atbildīgā attīstības lēcienā. To var izdarīt, ja kaimiņu jaunā paaudze pazīst viens otru, uzticas un redz kopīgu nākotni. Ticu, ka šī nometne būs jauns Baltijas sabiedrības “lēciens”!”

12. jūlijā no plkst. 15.00 paredzēta arī īpaša viesu diena, kurā skautu un gaidu sadzīves ikdienu tiek aicināti iepazīt arī draugi, ģimene un citi interesenti.
Comments