Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā ir iespēja apmeklēt Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu izstādi "Inner light"

Publicēja 2017. gada 3. nov. 05:33Krista Gromova
No 2017.gada 30. oktobra līdz 1. decembrim Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā ir iespēja apmeklēt Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu izstādi "Inner light". Tā būs apskatāma bibliotēkas darba laikā. 

Mākslinieka Vitālija Jermolajeva gleznu iezīme ir viņa unikālā tehnika, kādā tās veidotas. Mākslinieks to nosauc par "Inner Light". Īpašā apgaismojumā viņa darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno "fluorescento" tehniku ar labākajām tradicionālās glezniecības tradīcijām. Gleznām piemīt tā saucamie "dienas" un "nakts" efekti. Dažos darbos šie varianti ir līdzīgi, bet citos, atkarībā no gleznotāja iztēles tie ir visai atšķirīgi. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošo tēlu daudzveidību. Vitālija Jermolajeva gleznas ir pārpilnas ar romantiskām asociācijām. Daudzi no viņa darbiem ir kā tilts, kas savieno apziņu ar zemapziņu.

Vitālijam Jermolajevam piešķirts patents par fluorescento krāsu kompozīciju, kurā viņš glezno savas gleznas, un tās izgatavošanas paņēmienu. No 1998. līdz 2004.gadam pastavīgā izstāde atrodās Rīgā " Rezidencē RP". Pirmā izstāde "Inner light" tehnikā notika 2000.gadā mākslas galerijā "Radisson SAS Daugava-Templis". 2003. gadā notika izstādes Parīzē un Melngalvju namā Rīgā, 2004.gadā - Vācijā, 2005.-2006.g. Jūrmalas pilsētas muzejā.

V.Jermolajevs turpina darbu kā mākslinieks, arhitekts un dizainers. Vitālijs Jermolajevs ir Latvijas Arhitektu savienības loceklis, Unione Cattolica Artisti Italiani loceklis, Pasaules mākslas fonda eksperts, rakstnieku un publicistu Starptautiskās asociācijas loceklis, Krievijas radošās mākslinieku savienības loceklis. Viņš ir starptautiskās mākslas skolas "INNER LIGHT" dibinātājs Jūrmalā, izveidojis vairāk nekā 60 personālizstādes dažādās pasaules valstīs, Maskavas, Sanktpēterburgas, Kazaņas muzejos, Mākslas galerijā Vatikānā.
Comments