Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu novads Vidzemes uzņēmēju dienās

Publicēja 2018. gada 16. maijs 03:54Kristers Blūms   [ atjaunināja Armands Broks 2018. gada 17. maijs 04:36 ]
Jau šajā nedēļā – 18. un 19. maijā, Valmierā, Valmierā norisināsies „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018”, kas jau 21.gadu pulcēs dažādu jomu un lieluma uzņēmumus no visas Latvijas, lai ar saviem piedāvājumiem iepazīstinātu vairākus tūkstošus reģiona, citu novadu, kā arī ārvalstu viesus. Uzņēmēju dienās, kā ierasts piedalīsies arī Kocēnu novada uzņēmēji.

Kocēnu novadu pasākumā „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018” pārstāvēs:

Z/S “Mežmalas 1”
Skaistā meža ielokā 1,41 ha platībā tiek audzēti smiltsērkšķi un augļu kociņi. Vēl 0,9 ha platība tiek nomāta Bērzaines pagastā, kurā arī ir iestādīti smiltsērkšķi. Saimniekošana notiek pēc labākajām lauksaimniecības metodēm - kvalitatīvi un ekoloģiski, tādēļ ir uzsākts bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācijas process. Saimniecība Pārtikas un veterinārajā dienestā ir reģistrēta kā mājražotājs. No smiltsērkšķu ogām mājražošanas kārtībā tiek ražoti dažādi produkti, kā piemēram, sula, sīrups, pulveris, tējas, eļļa, ievārījums un citi gardumi. Tos pārdod vietējos Vidzemes un Rīgas “zaļajos” tirdziņos. Saimniecība ir arī LPKS “Rūjienas oga” biedrs.

Z/S “Mežvijas”
Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Mežvijas” Dikļu pagasta Dauguļos nodarbojas ar dārzeņkopību, augļkopību un biškopību. Tiek ražoti dažādi produkti - kaltēti dārzeņi, ogas, augļi, garšvielu maisījumi, sukādes, sulas, sīrupi.

SIA “Vīna darītava Matilde”

Vīna darītava Kocēnu pagastā, kas nosaukta vecmammas Matildes vārdā, piedāvā ap 30 veidu augļu, ogu, ziedu vīnus un vermutus, arī tādus retumus kā plūškoku ziedu un ogu, un liepziedu vīnu.

Šķirnes trušu audzētava “Mežiņi”  
Saimniecībā audzē trušus, piedalās izstādēs, rada izstrādājumus no trušu vilnas, ādām. Ekskursantiem demonstrē trušu šķirnes un vilnas pārstrādi.

Metālkalējs Artjoms Burcevs- “Zilākalna kalumi”
Zilākalna kalumi - augstas kvalitātes tradicionālās metālkalšanas un rotu darināšanas darbnīca, kas nav ražotne, bet gan ģimenes dzīvesveids

SIA “Vaidava Ceramics”
Vaidava Ceramics -  neliela ražotne, kas ar pieredzējušu meistaru rokām rada skaistus un funkcionālus traukus, kuros apvienojas cieņa pret to vēsturisko veidošanas gaitu un dizains, kas stājas pretī laikam un ātri mainīgajām tendencēm

SIA ‘’Cooperative’’
Profesionāļi augļu un ogu audzēšanā, pārstrādē un izplatīšanā. Specializējoties tieši cidoniju audzēšanā, tepat Kocēnu novada Vaidavā izveidota arī sulu un sukāžu, kā arī citu produktu ražotne. Produkti tiek izplatīti gan Latvijā, gan ārpus tās.

Tāpat būs iespēja iegūt arī Kocēnu novada tūrisma informāciju!


Comments