Kocēnu novadā viesojās delegācija no Čehijas

Publicēja 2019. gada 5. jūl. 04:31Elīna Upīte
Trešdien, 3. jūlijā, Kocēnu novadā viesojās Čehijas izpilddirektoru asociācijas biedri, kurus Latvijā uzņēma Latvijas Pašvaldību savienība un Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas biedri, to skaitā arī Kocēnu novada dome.

Čehijas delegāciju Kocēnos sagaidīja Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, Domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle un pašvaldības izpilddirektors Māris Permaņickis. Kocēnos viesi tika iepazīstināti ar topošo Kokmuižas alus ražotni un pašvaldības aktīvo darbu, lai attīstītu uzņēmējdarbību Kocēnu novadā – Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma piesaisti un pašvaldības līdzfinansējumu, lai izveidotu uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru un vidi. Viesi iepazina vēsturisko Kokmuižas pils kompleksu, kas gadu gaitā ar aktīvu pašvaldības iesaisti pārtapis par labiekārtotu, vietējo iedzīvotāju un tūristu iemīļotu atpūtas vietu.

Tālāk delegācijas ceļš veda uz Vaidavas pagastu, kur dzīvesprieka akadēmijas “Nu, liela muiža!” saimnieka Jāņa Grantiņa vadībā čehi iepazina mucu izgatavošanas tradīcijas un praktiski iesaistījās to darināšanas procesā.

Vizīte noslēdzās Vaidavā, kur Kocēnu novada domes vadība viesiem izrādīja Vaidavas ezera pludmales infrastruktūru, tās attīstības plānus, kā arī sniedza iespēju apgūt nelielu daļu no latviskajām tradīcijām kopā ar Dikļu folkloras kopu “Endzelīte”.

Comments