Kocēnu novada pašvaldības izdoto Latvijā pirmo pavārgrāmatu iespējams iegādāties arī "Jānis Roze" grāmatnīcās

Publicēja 2020. gada 16. dec. 00:02Kristers Blūms   [ atjaunināts 2021. gada 3. febr. 22:58 ]
Kocēnu novada dome, saņemot atbalstu Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā projektu konkursā “Vidzemes kultūras programma 2020”, ir pārizdevusi Latvijā pirmo pavārgrāmatu “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”. 

Balstoties uz lielo interesi par grāmatas iegādi, 2020. gada nogalē izdots jau otrais grāmatas papildizdevums.

Grāmatu iespējams iegādāties:
- klātienē - Kocēnu novada pagastu pārvalžu kasēs Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā. Vienas grāmatas cena: 15 EUR.
- attālināti, izmantojot Latvijas Pasta pakalpojumus. Par grāmatas iegādi attālināti aicinām sazināties ar Kocēnu novada domes galveno kasieri Līgu Māliņu, rakstot uz liga.malina@kocenunovads.lv. Vienas grāmatas cena: 15 EUR.
- "Jānis Roze" grāmatnīcās Valmierā, Rīgā un arī internetā.

Latvijā pirmo pavārgrāmatu no vācu valodas iztulkoja un 1795. gadā Rubenes drukātavā izdeva Rubenes luterāņu draudzes mācītājs Kristofs Harders. Tā atklāja muižniecības dzīves smalkumus, domājot par latviešu tautības muižu pavāriem un pavārēm. Pavārgrāmatas oriģināls pieejams pētniekiem vien trīs eksemplāros Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu krājumā.
Comments