Aizvadīts Kocēnu novada sportistu un treneru godināšanas pasākums “Kocēnu novada sporta laureāts 2019”

Publicēja 2020. gada 4. febr. 05:19Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 13. febr. 01:18 ]
31. janvārī Vaidavas kultūras un amatniecības centrā norisinājās tradicionālais Kocēnu novada pašvaldības rīkotais pasākums “Kocēnu novada sporta laureāts 2019”, kas šogad iezīmēja olimpisko spēļu tematiku. Kā ierasts, pasākumā tika sveikti sportisti un viņu treneri par sasniegumiem aizvadītajā gadā, kā arī noskaidrota 2019. gada labākā sporta spēļu komanda, 2019. gada sportisti un sportistes, kā arī 2019. gada treneri.

Tā kā 2020. gads sporta pasaulē būs īpašs ar vasaras olimpiskajām spēlēm Kocēnu novada sporta laureātu apbalvošana norisinājās, sākot ar goda pjedestāla 3. vietas ieguvējiem un noslēdzot ar augstākā kaluma godalgu saņēmēju apbalvošanu. Klātesošos uzrunāja Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, laureātus sveica Kocēnu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Dainis, Kocēnu novada domes Kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Gatis Akūlovs, kultūras un starptautisko sakaru koordinatore Nora Urbāne. Vakara gaitā muzikālus priekšnesumus sniedza grupa “Double Faced Eels”, sportistus un viņu atbalstītājus izklaidēja Latvijas labāko skeita dēļa pārvaldītāju Friča Štrausa un Niklāva Vētras paraugdemonstrējumi. Atraktīvais pasākuma vadītājs Juris Mūrmanis pat pamanījās izaicināt spēcīgo vīru Aivaru Šmauksteli uz spēka dueli, gan arī iesaistīja zālē esošos viesus atraktīvās aktivitātēs, kurās bija iespēja iegūt balvas. Savukārt ballē uz dejām aicināja grupa “Double Faced Eels” nedaudz citādā skanējumā ar nosaukumu “Eels of the Sixties”.

2019. gadā uz goda pjedestāla 3. vietas pakāpiena kāpa: 
  • Ainārs Pēčs
    – 3. vieta Starptautiskajā novusa olimpiādē jauktajās dubultspēlēs, 3. vieta Latvijas sporta veterānu-senioru savienības (LSVS) čempionātā V50+ grupā; 
  • Sandra Pēča - 3. vieta 3. Starptautiskajā novusa olimpiādē jauktajās dubultspēlēs; 
  • Evelīna Freimane – 3. vieta Latvijas jaunatnes basketbola līgā U-12 grupā; 
  • Kocēnu novada rogaininga komanda (Līga Valdmane, Andris Robalds, Māris Heinols, Valdis Tilts, Laura Pētersone, Kaspars Pētersons, Sandis Āboliņš, Jānis Gailis, Inese Bērziņa, Jānis Dainis, Ēriks Melkurts) – 3. vieta Pašvaldību kausa izcīņā rogainingā; 
  • Vīriešu 35+ veterānu florbola komanda “Rubene” (Rolands Litte, Guntars Zēmelis, Ģirts Pakalns, Jānis Bagāts, Uģis Ulmanis, Ēriks Akulovs, Nauris Lazdāns, Ivars Jēkabsons, Jānis Daubars, Lauris Niezers, Ģirts Priedītis, Kristaps Vidzis, Guntis Bergs, Sandis Cīrulis, Kārlis Marenis, Guntars Celms, Aigars Belasovs, Mārtiņš Larinovs, Uģis Karasevs, Anrijs Vazdiķis, Ronalds Baldiņš, Einārs Bedrītis) – 3. vieta Latvijas čempionātā florbolā.

Aizvadītajā sudraba medaļas izcīnīja: 
  • Zēnu U-12 vecuma grupas florbola komanda “Kocēnu sporta skola/Rubene”
    (Gints Dinārs Treimanis, Gustavs Siliņš, Kārlis Dūmiņš, Toms Pētersons, Toms Kalniņš, Rihards Vikmanis, Emīls Dūmiņš, Haralds Apšs, Hugo Buhorts, Artis Matīss Fogels, Markuss Kaucis, Alekss Eduards Apse, Lauris Knoks) – 2. vieta Latvijas bērnu un jauniešu čempionātā florbolā U-12 grupā; 
  • Marta Luīze Pētersone – 2. vieta U-14 vecuma grupā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” sezonas kopvērtējumā; 
  • Inese Bērziņa – 2. vieta LSVS 56. sporta spēlēs orientēšanās sportā W50 grupā, 3. vieta Latvijas čempionātā 24h rogainingā;
  • Aldis Priedītis – 2. vieta LSVS 56. sporta spēlēs orientēšanās sportā M80 grupā; 
  • Dina Alksne – 2. vieta LSVS 56. sporta spēlēs orientēšanās sportā W40 grupa;
  • Ieva Bušmane – 2. vieta Latvijas čempionātā florbolā ELVI līgā sievietēm komandas “Ķekava” sastāvā; 
  • Kocēnu novada basketbola komanda (Sandis Amoliņš, Edgars Bergmanis, Ģirts Bērziņš, Haralds Flemings, Alfrēds Gabrāns, Rihards Gabrāns, Ģirts Karlsons, Kristaps Kaufmanis, Mikus Krišāns, Māris Millers, Kalvis Ņikiforovs, Artis Ozols, Zintis Suharevs, Roberts Zeile) – 2. vieta Valmieras pilsētas čempionātā basketbolā; 
  • Zēnu U-14 vecuma grupas florbola komanda “Kocēnu sporta skola/Rubene” (H. Apšs, Kārlis Bitmanis, Artūrs Drillis, Markuss Dumpis, A.M.Fogels, Pēteris Gailis, Ričards Edgars Gremze, Ričards Jurjānis, Markuss Mednis, Reinis Mickevičs; Māris Novickis, T.Pētersons, G.Siliņš, Normunds Skučers, Kārlis Stukāns, Rendijs Veikšāns) – 2. vieta prestižajā, starptautiskajā florbola turnīrā “Czech Open 2019”.

Augstākā kaluma medaļas 2019. gadā izcīnīja: 
  • Inta Salmiņa – 1. vieta Latvijas čempionātā veterāniem S50+ grupā, 3. vieta Latvijas čempionātā jauktajās dubultspēlēs, 3. vieta LSVS 56. sporta spēlēs novusā dāmām 50+ grupā; 
  • Elīna Sirmā – 1. vieta Latvijas komandu čempionātā novusā, 2. vieta Latvijas čempionātā jauniešiem novusā; 
  • Evelīna Sirmā – 1. vieta Latvijas čempionātā sievietēm novusā, 1. vieta Latvijas čempionātā jauktajās dubultspēlēs, 1. vieta Latvijas čempionātā komandām novusā, 1. vieta Latvijas čempionātā jauniešiem novusā; 
  • Patrīcija Jaunzeme – 1. vieta Baltijas Apvidus loka šāvēju čempionātā telpās; 
  • Līga Valdmane - 1. vieta Latvijas čempionātā orientēšanās sportā sprinta distancē, Latvijas izlases dalībniece Pasaules čempionātā un Baltijas čempionātā orientēšanās sportā;
  • Dace Blūma - 1. vieta taku skriešanas sacensību “Cēsu Eco Trail” 7 km distancē, 2. vieta Siguldas kalnu maratona 35 km distancē sieviešu konkurencē; 21. vieta sieviešu konkurencē 105 km ultramaratonā “Nuts YllasPallas” Somijā;
  • Ance Anna Katkovska – 1. vieta Latvijas ziemas čempionātā konkūrā II posmā, 3. vieta Latvijas ziemas čempionātā konkūrā bērnu līdz 16. g.v. grupā, divas 1. vietas un 3. vieta starptautiskās jāšanas federācijas sacensībās FEI Lietuvā, 3. vieta CSI sacensības Lietuvā;
  • Dace Stūre – Latvijas Jātnieku federācijas gada balva "Gada labākā pajūgu braucēja"; 43. vieta pasaules rangā pajūgu braukšanā (vienīgā Latvijas sportiste, kas kvalificējusies pasaules ranga sarakstā); 
  • Elizabete Krista Juraša – 1. vieta Latvijas jaunatnes olimpiādē jāšanas sportā konkūra disciplīnā, 1. vieta Latvijas ziemas čempionātā konkūrā, 1. vieta Latvijas čempionātā konkūrā, 1. vieta Latvijas jāšanas federācijas kausā konkūrā;
  • Līva Girgensone-Čačka – 1. vieta Latvijas Nacionālajā čempionātā konkūrā, Latvijas Jātnieku federācijas gada sportiste konkūrā amatieriem, 2. vieta Latvijas Ziemas čempionāta kopvērtējumā konkūrā;
  • Emīls Putniņš – 1. vieta Baltijas čempionātā airēšanas slalomā, 3. vieta Latvijas čempionātā triatlonā stafetē;
  • Aivars Šmaukstelis – 1. vieta spēka vīru sacensībās “Strongman Champions League” – pasaules čempions;
  • Valdis Tilts – četras 1. vietas LSVS 56. sporta spēlēs vieglatlētikā V55 grupā: 800m skrējienā, vienas jūdzes skrējienā (1609 m), trīssoļlēkšanā un 5000 m skrējienā; 
  • Iveta Kazaine – 1. vieta LSVS 56. sporta spēlēs riteņbraukšanā D35+ grupā 10 km solo braucienā un 15 km krosā;
  • Irīna Birjukova - LSVS 56. sporta spēlēs vieglatlētikā 1. vieta diska mešanā, 2. vieta lodes grūšanā;
  • Gints Rudzītis – 1. vieta LSVS 56. sporta spēlēs riteņbraukšanā krosā K35+ grupā 25 km trasē;
  • Ritvars Klapars – 1. vieta LSVS 56. sporta spēlēs vieglatlētikā 40+ grupā 800 m skrējienā;
  • Andis Gailis – 1. vieta LSVS 56. sporta spēlēs vieglatlētikā M40 grupā 5000 m skrējienā un 2. vieta 800 m skrējienā ;
  • Gunārs Mīlenbergs – 1. vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā veterāniem V75 grupā diska mešanā;
  • Jānis Zagorskis – LSVS 56. sporta spēlēs vieglatlētikā 1. vieta šķēpa mešanā, 1. vieta 60 m skrējienā, 2. vieta lodes grūšanā;
  • Zēnu U-18 vecuma grupas florbola komanda “Kocēnu sporta skola/Rubene” (Markuss Eduards Pazāns, Renārs Ščeglovs, Gustavs Zēmele, Valdis Vikmanis, Aivars Kristiāns Rullis, Dāvis Zēmelis, Matīss Celms, Elvis Ābele, Klāvs Kārkliņš, Mikus Ķikuts, Jēkabs Keišs, Emīls Herbsts, Nils Bērziņš, Klaids Maļcevs, Mārcis Brīvulis) – 1. vieta Latvijas Bērnu un jauniešu florbola čempionātā;
  • Meiteņu U-12 vecuma grupas florbola komanda “Kocēnu sporta skola/Rubene” (Kira Mazurika, Lote Baldiņa, Nikola Čermeņeva, Madlēna Rozīte, Sanija Ramona Ābeltiņa, Estere Elberte, Marta Drille, Ieva Jete Jansone, Marta Gaugere, Grēta Puzinkēviča, Keita Balode) – 1. vieta Latvijas Bērnu un jauniešu florbola čempionātā;
  • Meiteņu U-14 vecuma grupas florbola komanda “Kocēnu sporta skola/Rubene” (L.Baldiņa, M.Rozīte, S.R. Ābeltiņa, E.Elberte, M.Drille, Karīna Vitnija Kazaka, Melānija Skutāne, Samanta Bērziņa, Brenda Beļājeva, Annija Žondaka, Linda Zēmele, Evelīna Caune, Dinija Pinkule, Nikija Jenāne, Grieta Brālēna, Jolanta Koziņeca) - 1. vieta Latvijas Bērnu un jauniešu florbola čempionātā;
  • Meiteņu U-16 vecuma grupas florbola komanda “Kocēnu sporta skola/Rubene” (M.Rozīte, M.Drille, S.Bērziņa, D.Pinkule, Daniela Dafne Hāne, Jūlija Rozīte, Dinija Anna Putniņa, Elīna Akmentiņa, Evelīna Sirmā, Emīlija Salaciete, Jana Roze, Simona Grāpēna, Tīna Jančevska, Elīna Sirmā) - 1. vieta Latvijas Bērnu un jauniešu florbola čempionātā;
  • Sieviešu 1. līgas florbola komanda “Rubene-1” (S.Bērziņa, D.Pinkule, J.Rozīte, E.Akmentiņa, Ev.Sirmā, E.Salaciete, S.Grāpēna, El.Sirmā, Jolanta Tauriņa-Ieveniece, Laura Gaugere, Zane Ziedone, Nora Zvirbule, Estere Loreta Ābeltiņa, Marta Lība Zameca, Lāsma Ēvele, Sintija Bāliņa, Līga Balode, Egija Katrīne Briede) – 1. vieta Latvijas čempionātā florbolā; 
  • Sieviešu virslīgas florbola komanda “Rubene” (S.Bērziņa, J.Rozīte, S.Grāpēna, L.Līce, L.Gaugere, Z.Ziedone, N.Zvirbule, M.L.Zameca, S.Bāliņa, D.Tinkuse, Paula Matisone, Juta Muravska, Liene Adamane, Madara Adamane, Evita Knopa, Ilga Jēkabsone, Lība Daija Mikova, Rebeka Laure, Ieva Ločmele) - 1. vieta Latvijas čempionātā florbolā – jau 12. Latvijas čempionu tituls!

Pasākuma laikā tika sveikti arī tie sportisti un treneri, kas nesuši Kocēnu novada un Latvijas vārdu ārpus tās robežām: 
  • Zirgaudzētavas “Kocēni” īpašniece, trenere un tiesnese Maija Kleinberga, kura saņēmusi Latvijas Jātnieku federācijas 2019. gada balvu par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā; 
  • Latvijas jaunatnes olimpiādē jāšanas sportā Kocēnu novadu pārstāvēja Megija Dambe, Elizabete Krista Juraša, Ance Anna Katkovska, Krista Milberga un Estere Ošeniece
  • Arnijs Kuratņiks – Latvijas U-19 vīriešu florbola izlases sastāvā izcīnīta 5. vieta Pasaules čempionātā florbolā; 
  •  Jānis Inģists – Latvijas sieviešu florbola izlases treneris, Pasaules čempionātā valstsvienība izcīnīja 8. vietu; 
  • Arta Renāte Rulle – Latvijas izlases sastāvā piedalījās Pasaules Junioru ziemas orientēšanās čempionātā.

Kocēnu novada sportistu sasniegumu attīstībā lielus pūliņus ir ieguldījuši viņu treneri, kas ik dienu stāvējuši blakus, uzraugot ikkatru kustību un motivējuši ikvienu sportistu ieguldīt nedaudz vairāk, lai sasniegtu sporta virsotnes: 
  • Evija Brokāne (Evelīnas Freimanes trenere); 
  • Juris Zilberts (U-12, U-14 zēnu florbola komandu “Kocēnu sporta skola/Rubene” treneris); 
  • Roberts Trepšs (U-12, U-14 zēnu florbola komandu “Kocēnu sporta skola/Rubene” treneris); 
  • Laura Pētersone (Martas Luīzes Pētersones trenere);
  • Kaspars Pētersons (Martas Luīzes Pētersones treneris); 
  • Gints Trēziņš (Martas Luīzes Pētersones treneris); 
  • Henrijs Uzraugs (Ievas Bušmanes treneris);
  • Kristīne Šilkina (Patrīcijas Jaunzemas trenere);
  • Inguna Valdmane (Līgas Valdmanes, Artas Renātes Rulles trenere); 
  • Artūrs Junolainens (Daces Blūmas treneris); 
  • Guna Vasiļjeva (Ances Annas Katkovskas trenere);
  • Terēze Zalte (Elizabetes Kristas Jurašas trenere); 
  • Ilva Visendorfa (Līvas Girgensones-Čačkas trenere); 
  • Kaspars Pakers (Emīla Putniņa treneris); 
  • Ivars Kazeļņiks (Aivara Šmauksteļa treneris); 
  • Ivars Jēkabsons (U-18 zēnu florbola komandas “Kocēnu sporta skola/Rubene” treneris); 
  • Linda Līce (U-12, U-14, U-16 meiteņu florbola komandu “Kocēnu sporta skola/Rubene” trenere, sieviešu 1. līgas florbola komandas “Rubene-1” trenere); 
  • Jānis Dainis (U-12, U-14, U-16 meiteņu florbola komandu “Kocēnu sporta skola/Rubene” treneris, sieviešu 1. līgas florbola komandas “Rubene-1” un sieviešu virslīgas florbola komandas “Rubene” treneris); 
  • Zeltīte Bankava (sieviešu 1. līgas florbola komandas “Rubene-1” un sieviešu virslīgas florbola komandas “Rubene” trenere); 
  • Mārtiņš Larinovs (sieviešu virslīgas florbola komandas “Rubene” treneris). 

Iesaistot iedzīvotājus Kocēnu novada sporta laureātu noteikšanā, tika izveidotas trīs nominācijas, par kurām varēja balsot ikviens Kocēnu novada iedzīvotājs, un šogad savu balsi par šīm trim nominācijām atdeva teju 900 balsotāju.

Iedzīvotāju balsojumā balvu “Kocēnu novada populārākā sporta komanda 2019” saņēma vīriešu virslīgas florbola komanda “Rubene”, par uzvarētāju nominācijā “Kocēnu novada populārākais sporta notikums 2019” iedzīvotāji atzina Kocēnu novada čempionātu florbolā, kas norisinās jau astoto gadu pēc kārtas, savukārt balvu “Kocēnu novada populārākais sportists/sportiste 2019” saņēma vīriešu virslīgas florbola komandas “Rubene” vārtsargs Roberts Trepšs.

Žūrijas balsojumā tika noteikti šādi laureāti: “Kocēnu novada gada sporta spēļu komanda 2019” – sieviešu virslīgas florbola komanda “Rubene”, kas aizvadītajā sezonā izcīnīja jau divpadsmito Latvijas čempionu titulu. Balvu “Kocēnu novada gada treneris 2019” saņēma Kocēnu sporta skolas florbola trenere Linda Līce. Par “Kocēnu novada gada sportisti 2019” tika atzīta Evelīna Sirmā, kas aizvadītajā sezonā kļuva par trīskārtēju Latvijas čempioni novusā pieaugušo konkurencē, izcīnīja čempiontitulu novusā jauniešu konkurencē, kā arī kļuva par čempionu Latvijas čempionātā florbolā gan jauniešu, gan pieaugušo līgās. Balvu “Kocēnu novada gada sportists 2019” saņēma pasaulē spēcīgākais vīrs Aivars Šmaukstelis. Tituls “Kocēnu novada gada sporta skolotāja 2019” tika piešķirts Rubenes pamatskolas sporta skolotājai Santai Krasovskai, kuras ieguldījums bērnu fiziskajā audzināšanā novērtēts arī Latvijas mērogā, pasniedzot Santai “Latvijas Gada balvu sportā 2019” kā izcilākajai sporta skolotājai.

Pasākuma laikā tika apbalvoti arī Kocēnu novada Endomondo izaicinājuma dalībnieki. Nepilnu divu mēnešu laikā izaicinājumā piedalījās 73 novadnieki, kas kopumā pieveica vairāk nekā 15 tūkstošus kilometrus skrienot, ejot, nūjojot, slēpojot un citās sportiskās aktivitātēs svaigā gaisā. Pirmā Kocēnu novada Endomondo izaicinājuma uzvarētāji: sieviešu konkurencē 1. vietu izcīnīja Sanita Laiviņa, 2. vietā Solvita Grāvelsiņa, 3. vietā Egita Līce, vīriešu konkurencē 1. vietā Mārcis Kārliņš, 2. vietā Kristaps Briedis, 3. vietā Andris Robalds. 


Comments