Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu novadā notiks velobrauciens “Aizmin pie trušiem”

Publicēja 2018. gada 27. jūn. 03:23Kristers Blūms
14.jūlijā norisināsies velobrauciens “Aizmin pie trušiem”, kurš sāksies Rubenes ciemā, pie BMX trases un vedīs pa Kocēnu novada mazākiem un ainaviskiem ceļiem, piestājot truškopības saimniecībā “Mežiņi”, kā arī pārsteidzot ar interesantiem apskates objektiem un sasniedzot 37km garumu. 

Šis vasaras, Kocēnu novada, pirmais velo brauciens ir klāt un tas norisināsies 14. jūlijā. Velobrauciens startēs Rubenē, pie BMX trases un vedot gar “Lielā Anša” ezeru, caur Ķieģeļmuižas teritoriju, uzbraucot Urbu kalnā, šķērsojot dažādas mazākas un lielākas upes, pusdienojot un dodoties ekskursijā šķirnes trušu saimniecībā “Mežiņi”. Velo brauciena kopgarums būs 37 kilometri, kuru laikā bez iepriekš minētājām apskates vietām sekos arī pārsteigumi, lai velobrauciens būtu aizraujošāks un piedzīvojumu bagātāks. Kādi būs piedzīvojumi – organizatori klusē, lai tas paliktu pārsteigums. 

Lielākais pieturas punkts, kurā braucēji piestās uz ilgāku laiku būs šķirnes trušu saimniecība “Mežiņi”. Saimniecības pamatnodarbošanās ir dažādu šķirņu vaislas trušu audzēšana un tirdzniecība. Darbības dažādošanai saimniecība piedāvā ekskursijas ģimenēm un grupām - trušu un dažādu mājputnu apskatei. Tiek demonstrēts arī Angoras trušu vilnas ieguves un pārstrādes process. Saimniecībā dalībnieki tiks cienāti ar zupu, kuru būs sarūpējis Kocēnu novads. Lai atbalstītu saimniecības uzņēmējdarbību, katram no dalībniekiem būs jāveic maksa, par ekskursiju, 2 EUR apmērā.

Braucienam jau tuvojoties noslēgumam, būs iespēja izbraukt cauri “Astoņjāņu ciemam”, kā ari paviesoties Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Velo brauciens atgriezīsies tajā paša vietā, kur sāksies un tā veikšanai plānotas aptuveni 6 stundas, lai baudītu skaisto novada dabu. 

Velobraucienu vadīs Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists - gids Toms Treimanis. Braucienam var pieteikties zvanot: +371 28644530, rakstot: turisms@kocenunovads.lv, vai tiešsaistē:  https://ej.uz/aizminpietrusiem

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un/vai filmēšana sabiedrības informēšanas mērķim atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulai.


Informāciju sagatavoja:
Toms Treimanis
Projektu un tūrisma speciālists
Kocēnu novads

Comments