Kocēnu novadā notiks militārās mācības “WISE ADDER 2020”

Publicēja 2020. gada 14. aug. 04:29Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 1. sept. 03:37 ]
Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “NAMEJS 2020” ietvaros Kocēnu novada Dikļu pagastā notiks Mācību vadības pavēlniecības mācības “WISE ADDER 2020”, kuru laikā 21.un 27. augustā karjerā, kas atrodas apmēram 1km attālumā no “Skadaru” mājām notiks spridzinātāju apmācība. 

Tāpat minēto mācību ietvaros sadarbībā ar Gaisa spēkiem un Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotu notiks militāro mediķu apmācība un tiks trenēta Zemessardzes spēja cietušo evakuācijā, izmantojot helikopteru un medicīnisko transportu. Tāpēc 26. vai 27.augustā (atkarībā no laika apstākļiem) Kocēnu novada pašvaldībai piederošajā zemes gabalā Kocēnos, Alejas ielā 10 nolaidīsies un pacelsies helikopters un pārvietosies militārais medicīnas transports. Lai veiksmīgi realizētu mācību uzdevumu, arī Kocēnu novada Zilākalnā notiks šajās dienās pārvietosies militārais medicīnas transports. 

Zemes segumam un apkārtējai videi bojājumi netiks nodarīti, minētā teritorija drošības nolūkā tiks norobežota ar lentām. 

Mācību mērķis ir pilnveidot Mācību vadības pavēlniecības apakšvienību spējas veikt valsts aizsardzības uzdevumus, sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām, sagatavojot karavīrus, zemessargus un brīvprātīgos rezerves karavīrus valsts aizsardzības spēju uzturēšanā.

Mācību laikā karavīri pārvietosies pa koplietošanas ceļiem ar transportu un kājām, tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi. Mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Tomēr arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Iespēju robežās informācija par militāro mācību norisi ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija un Facebook lapā @Latvijasarmija.


Comments