Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu novadā nonāk Tautas saimes grāmata

Publicēja 2017. gada 12. sept. 14:49Eva Eglīte   [ atjaunināts 2017. gada 18. sept. 13:09 ]

Otrdien, 12. septembrī, LR Saeimas deputāts Aivars Meija Kocēnu novada domē nogādāja kādu īpašu grāmatu – "Tautas saimes grāmatu", kas, gaidot Latvijas simtgadi, turpina apceļot novadus un šobrīd nonākusi Kocēnu novadā, tādējādi iedzīvotājiem rodot iespēju personīgi uzrunāt valsti, uzticēt Latvijai piedzīvoto un paskatīties uz savu dzīvi laika griežos.

Grāmata ir unikāla ar to, ka visas lapas tajā aizpilda iedzīvotāji, ierakstot savas pārdomas, vēstījumus vai novēlējumus Latvijai. Šobrīd Latvijas novados ceļo desmit grāmatu, bet līdz nākamā gada rudenim paredzēts izveidot divdesmit piecas grāmatas ar vairāk nekā 100 000 ierakstiem.

Šīs 25 unikālās grāmatas - katram reģionam un Rīgai pa piecām - izveidojusi Rīgas aktīvo senioru alianse. Katrā no tām visas 104 lapas aizpildīs iedzīvotāji, tādejādi veidojot kopējo Latvijas mozaīku. Nākamā gada rudenī, kad visas divdesmit piecas grāmatas būs piepildītas ar saturu, tās tiks svinīgi pasniegtas Valsts prezidentam, bet pēc tam nonāks Nacionālajā bibliotēkā.

No kreisās:
Kocēnu novada domes priekšsēdētājs
Jānis Olmanis, 
LR Saeimas deputāts Aivars Meija.


Comments