Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu novadam savs saldējums – Kokmuižas saldējums.

Publicēja 2017. gada 8. sept. 03:07Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 8. sept. 03:21 ]
Atskatotos ne pavisam tālā vēsturē Kocēnu kādreizējais nosaukums ir bijis Kokmuiža. Tas radies aiz tā, ka muižas ēka, tagadējā Kocēnu skola, ir bijusi no koka. Šobrīd, atsvaidzinot kādreizājās tradīcijas un vēstures liecības, no jauna tiek cildināts Kokmuižas vārds. Tā pavisam nesen rodoties Kokmuižas alum un tagad jau arī Kokmuižas saldējumam.

‘’Kādu laiku atpakaļ, kopīgi ar Kocēnu novadu, aizsākām jaunas saldējuma šķirnes radīšanu. Apzinot Kocēnu novadā esošos resursus nonācām pie Naura Jurgenberga, kurš savā saimniecībā nodarbojas ar cidoniju krūmu audzēšanu. Tas mums šķita gana pieklājīgs izaicinājums radīt jaunu saldējumu ar cidoniju garšu. Nu, pēc ilgāka laika testēšanas un garšu pielāgošanas, esam gatavi Kokmuižas saldējuma prezentēšanai.’’ stasta Z/S Zilūži piena pārstrādes nozares vadītājs Valts Grasbergs.

Šobrīd ir radīta pirmā garša, taču jau nāk idejas citām vēl neparastākām garšām. Kokmuižas saldējums pārstāv īpašas, neikdienišķas un unikālas garšas. Tās ir meistaru radītas receptes, kas iekļauj pamatīgas garšu buķetes un centienus veidot saldējumu pēc iespējas dabīgāku.

Kokmuižas saldējuma ražotājs ir ģimenes Z/S Zilūži, kas jau veiksmīgi radījuši ''Grasbergs'' zīmolu, pārstāvot piena produktus un sešas saldējuma šķirnes. Šobrīd mests nākamais izaicinājums saldējuma garšu radīšanā, meklējot īpašas un unikālas garšas.

Pirmā oficiālā šī saldējuma iziešana tautās paredzēta 9. septembrī Kokmuižas svētkos, bet to būs iespējams iegādāties arī GRASBERGS piena veikalā Valmierā, kā arī Z/S ZILŪŽI autoveikalu maršrutos. 


Vairāk informācijas par saldējuma ražotāju www.grasbergs.lv.

Comments