Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu novada Kolektīvi dziesmu un deju svētkos

Publicēja 2018. gada 5. jūl. 23:32Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 6. jūl. 04:00 ]
Šobrīd Rīgā atrodas visi Kocēnu novada  XXV I Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieki, pavisam kopā 147. Paši pirmie, 30. jūnijā, mēģinājumus uzsāka Kocēnu novada vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši”, kuri šī Dziesmu un Deju svētku gada skatēs ir novērtēti kā labākie Latvijā starp 197 kolektīviem savā deju grupā. “Savieši” jau dejojuši koncertā “Vēl 100 gadu dejai” Arēnā “Rīga” un turpina aktīvu mēģinājumu darbu pārbūvētajā Daugavas stadionā.
Svētku gājienā, 1. jūlijā Kocēnu novadam, bija liels gods iet dalībnieku gājienā priekšgalā un vēlreiz atgādināt, ka Dziesmu svētku aizsākumi rodami Dikļos, tālajā 1864. gadā.


2. jūlijā notika vokālo ansambļu konkurss, kurā vokālā grupa “Imera” ieguva 5 vietu, kas ir ļoti kvalitatīvs sniegums vairāk kā 150 vokālo ansambļu vidū.  5. jūlijā vokālā grupa “Imera” uzstājās koncertā “Laiku viju gredzenā”, savukārt Dikļu pūtēju orķestris piedalījās pūtēju orķestru koncertā Esplanādē.Dziesmu un deju svētku notikuma vietās patiesi var izjust smaidīgus un ļoti atsaucīgus cilvēkus. Ir ļoti daudz brīvprātīgo darbinieku, kas strādā gan kā kolektīvu stāšanās vadītāji Mežaparkā, identifikācijas karšu kontrolieri pasākumu norišu vietās, kuri korekti un labvēlīgi sniedz nepieciešamo informāciju. Kocēnu novada kolektīvi īpaši priecīgi ir par mūsu atsaucīgajiem un vienmēr pacietīgajiem šoferīšiem. Visi Kocēnu novada kolektīvi svētku laikā dzīvo Rīgas 22. vidusskolā, Bruņinieku ielā 10, kas atrodas ļoti centrālā vietā gan transporta pieejamības ziņā, gan daudzo koncertu notikumu vietu Rīgas centrā tuvumā.


Ar šodienas ģenerālmēģinājumu skatītājiem tiek piedāvāts deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā. Sestdien Mežaparka Lielajā estrādē, kas arī piedzīvojusi ievērojamu pārbūvi, ir plaša un skatītājiem ļoti komfortabli ierīkota, sākas Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājums. Daudzi noteikti atceras, ka pagājušajā gadā Latvijā tika rīkoti 4 Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” modelēšanas koncerti, Vidzemes koncerts notika Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē. 


Svētdien, 8. jūlijā dziedātāji un dejotāji (uz skatuves un skatītāju rindās) būs kopā Lielkoncertā Mežaparkā “Zvaigžņu ceļā”

Mēs dziedāsim un dejosim tālāk no visas sirds!

Informāciju sagatavoja: Vineta Vintere, Kocēnu novada XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku koordinatore

Comments