Kocēnu novada iedzīvotājiem pieejama bezmaksas psiholoģiskā palīdzība

Publicēja 2021. gada 10. janv. 23:13Elīna Upīte
Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze ir strauji mainījusi daudzu cilvēku ikdienu – jāpielāgojas jaunām izmaiņām un ierobežojumiem.

Nenoliedzami šis laiks ir nesis arī negatīvas pārmaiņas, radījis neskaidrību par nākotni un izjaucis ierasto ikdienas ritmu – darba zaudēšana, jāsaskaras ar pārmaiņām darbā un jāpielāgojas jauniem darba apstākļiem, ir ierobežotas iespējas satikt savus tuviniekus, ģimenēm šobrīd vēl jo aktuālāks kļūst izaicinājums apvienot darbu ar ģimenes dzīvi – jāsniedz palīdzība bērniem, kuri mācās attālināti, jāveic ikdienas pienākumi mājās un jāmēģina atrast laiku sev, saviem vaļaspriekiem un personīgajai izaugsmei.

Šajā laikā jo īpaši aktuāls ir Kocēnu novada pašvaldības piedāvātais pakalpojums – bezmaksas psihologa konsultācijas Kocēnu novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, tai skaitā arī ģimenēm.

Kā atzīst psihologi, sabiedrībā kopumā joprojām ir aizspriedumi pret psiholoģiskās palīdzības meklēšanu. Proti, valda stereotips, ka katram ar savām problēmām jāspēj pašam tikt galā. Tas savukārt nereti liek negatīvās emocijas izlādēt neveselīgā veidā vai meklēt īslaicīgu aizmiršanos arī atkarībās, taču problēmas tas nerisina, bet gluži pretēji – padara tās smagākas. Psihologs var būt viens no cilvēkiem, kurš, esot līdzās, uzklausot un atbalstot, palīdz sakārtot domas, rast spēkus, meklēt risinājumus. Tādēļ aicinām Kocēnu novada iedzīvotājus izmantot pašvaldības piedāvāto iespēju bez maksas saņemt profesionālu atbalstu.

Par iepriekšminētā pakalpojuma nodrošināšanu aicinām interesēties Kocēnu novada domes Sociālajā dienestā, zvanot pa tālr. 25414982 vai rakstot uz e-pasta adresi sandra.eglite@kocenunovads.lv.
Comments