Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu novada - dziesmu svētku šūpuļa dalībnieki dodas uz dziesmu un deju svētkiem

Publicēja 2018. gada 29. jūn. 05:09Kristers Blūms

Šajā nedēļas nogalē ar koru konkursa finālu “Dziesmu kari” , svētku gājienu, virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu un daudzām citām aktivitātēm sāksies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētki.

Kocēnu novadu simtgades dziesmu un deju svētkos pārstāvēs seši kolektīvi: Kocēnu novada deju kolektīvs "SAVIEŠI", Kocēnu novada Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra sieviešu koris “LIRA“, Kocēnu novada Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra pūtēju orķestris, Jauktais koris “VAIDAVA”, Jauktais koris “IMERA”, kā arī  jauktais vokālais ansamblis “IMERA”. Kopā Kocēnu novada delegāciju Rīgā veidos 147 cilvēki.

Zīmīgi, ka Kocēnu novada dalībnieki svētku gājienā dosies paši pirmie, tā godinot Dikļus, kā Latviešu dziesmu svētku šūpuli. 

1864. gadā Dikļu mācītājmuižas parkā (tagad Neikena kalnā) draudzes mācītājs un rakstnieks Juris Neikens noorganizēja pirmos kopādziedāšanas jeb Dziesmu svētkus, tādējādi liekot pamatus skaistajai latviešu tradīcijai.

Lai dziedātājiem skanīgas balsis, pūtējiem pietiek spēka plaušās un dejotājiem nenogurst kājas, lai izdevusies svētku nedēļa!
Comments