Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Iespējams iegādāties Inetas Amoliņas grāmatu “Likteņi, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.”

Publicēja 2016. gada 26. okt. 23:18Elīna Upīte   [ atjaunināts 2016. gada 8. nov. 04:34 ]
Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā Kocēnos, Kocēnu novada pagastu pārvalžu kasēs Bērzainē, Dikļos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā, kā arī kasē pašvaldības administrācijā Kocēnos iespējams iegādāties Inetas Amoliņas grāmatu “Likteņi, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.”. Grāmatas cena: 10 eiro.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Kocēnu novada dome vēlas iepazīstināt ar spilgtākajiem notikumiem un ievērojamākajām personībām novadā vairāku simtu gadu ritumā. Grāmatas autore - novadpētniece un vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Grāmatā hronoloģiskā secībā apkopoti vēsturiski materiāli par 45 personībām. Viņu vidū – Livonijas Indriķis, Kristofs Harders, Juris Neikens, Jānis Staņislavs Roze, Roberts Zuika, Zilākalna Marta un vēl citas – spēcīgas un spilgtas vēsturiskas personības, kuras saistītas ar Kocēnu novadu un tā pagastiem.

Kocēnu novads lepojas ar savas teritorijas vēsturi, ievērojamiem notikumiem, leģendārām un spilgtām personībām, nozīmīgiem pagātnes lieciniekiem, tostarp dažādos laikos celtajām pilīm un muižām – Veļķu, Podzēnu, Briežu, Vaidavas, Dikļu, Dauguļu, Dūķeru, Mazbrenguļu, Ķieģeļu, Jaunburtnieku un Mujānu muižu, kā arī Pāpenmuižu un Kokmuižu. Katrai no tām ir savs arhitektūras un kultūrvēsturiskais mantojums, kas turpina dzīvot arī šodien. Šeit dzimuši un savu mūžu vai dzīves posmus vadījuši cilvēki, kurus atceras, par kuriem runā, par kuriem tiek stāstīti atmiņu stāsti un kuru vārdi izskanējuši ne tikai Latvijā, bet arī plašajā pasaulē.

Grāmatas autore Ineta Amoliņa šo grāmatu veltījusi savam tēvam Raimondam Pēčam, kurš izturēja Sibīrijas pārbaudījumus, atgriezās mājās, izveidoja stipru ģimeni un uzaudzināja piecus bērnus.

Grāmatas atvēršanas svētki norisinājās otrajos Kokmuižas svētkos 2016. gada 10. septembrī.
Comments