Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnu 38. skautu vienība piedalīsies Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas 25 gadu jubilejas pasākumā

Publicēja 2015. gada 24. nov. 05:51Elīna Upīte
Šodien, 24. novembrī, aprit 25 gadi kopš izveidota Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija. Nozīmīgajam notikumam par godu sestdien, 28. novembrī, Rīgā notiks svinīgā konference, kurā piedalīsies Kocēnu 38. skautu vienība kopā ar tās vadītāju Jāni Olmani un vadītāja vietnieci Sandru Grīnliņu.

Šo gadu laikā organizācijā kopumā ir darbojušies tūkstošiem jauniešu, kuri šodien veido atbildīgu un aktīvu Latvijas un pasaules pilsoņu paaudzi, kuri gatavi uzņemties atbildību, vadību dažādos procesos un ikdienu veikt vismaz vienu labo darbu.

LSGCO tika dibināta 1990. gada 24. novembrī, atjaunojot skautu un gaidu kustību Latvijā, kas bija aktīvi darbojusies mūsu valsts teritorijā jau kopš 1917. gada (pasaulē kopš 1907. gada), tādējādi kļūstot par vecāko jauniešu kustību Latvijas vēsturē.

Padomju režīmā tā bija aizliegta, latviešu skautisms un gaidisms turpinājās bēgļu nometnēs Vācijā, vēlāk trimdā ASV, Kanādā un Austrālijā. Pateicoties sabiedriskajiem aktīvistiem, pirmskara laika skautiem un gaidām un trimdas latviešiem, organizāciju atjaunoja līdz ar pirmajām atmodas vēsmām.

Šim notikumam par godu 28. novembrī norisināsies svinīga konference, kurā skauti un gaidas atskatīsies uz padarīto, izvērtēs organizācijas devumu sabiedrībai un ieskicēs tuvākos plānus un ieceres. Pasākumā ar stāstiem par skautisma un gaidisma devumu personīgajā un profesionālajā attīstībā dalīsies uzņēmējs Artūrs Mednis, diplomāte Elīze Ēlerte, vecmāte Linda Krustiņa, pedagogs Jānis Iklāvs un citi.

Svinībās dalību ir apstiprinājis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, LR Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un citas amatpersonas. Pasākums kopā pulcinās skautus un gaidas no visas Latvijas – organizācijas esošos un bijušos biedrus, sadarbības partnerus un atbalstītājus. 


Kocēnu 38. skautu vienība ir viena no senākajām un tradīcijām bagātākajām skautu vienībām Latvijā, kas Kocēnu pamatskolā darbojas kopš 1991. gada, un kopš tās pirmsākumiem to vada Jānis Olmanis. Kocēnu 38. skautu vienībā aktīvi iesaistījušies vairāk nekā 70 bērnu un jauniešu no dažādām vecuma grupām – mazskauti un guntiņas, skauti un gaidas, reindžerskauti, roveri. 24 gadu laikā Kocēnu 38. skautu vienība organizējusi un piedalījusies teju 100 nometnēs gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Katru nedēļu dažādu paaudžu skauti tiekas nodarbībās, lai gūtu jaunas zināšanas un prasmes. Nometnes, pārgājieni un citas vienības rīkotās aktivitātes dabā tiek gaidītas ar nepacietību. Kocēnu 38. skautu vienība ir vienīgā skautu vienība Latvijā, kas uztur un attīsta aktīvu sadarbību starp skautiem un viņu vecākiem. Neatņemama ikvasaras aktivitāte ir skautu un vecāku kopīgā nometne, kas šogad norisinājās jau 11. reizi un ik gadu pulcē vairāk nekā 70 dalībnieku. Papildus vienības iekšējām aktivitātēm, vienība organizē atpūtas un sporta pasākumus arī citiem jauniešiem, tādējādi popularizējot videi draudzīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Viens no svarīgākajiem Kocēnu 38. skautu vienības darbības uzdevumiem ir veicināt jauniešos nacionālās identitātes izjūtu, aicinot cienīt savas tautas tradīcijas un izzināt vēstures faktus. Ik gadu vienība piedalās Latvijai nozīmīgu svētku un atceres dienu pasākumos – janvāra sākumā Ložmetējkalnā piedalās nometnē “Baltais vilks”, kas veltīta Ziemassvētku kauju piemiņai, vietējā pašvaldības mērogā Barikāžu atcerei veltītos sarīkojumos, Lāčplēša dienas lāpu gājienā Kocēnos un Valmierā, kā arī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svētku pasākumos.
Comments