Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnos pie Kokmuižas dīķa ganās krāsains sapņu zirgs

Publicēja 2015. gada 10. sept. 05:13Eva Eglīte

Kocēnos pie Kokmuižas dīķa tapis krāsains sapņu zirgs, kas sestdien, 12. septembrī, gaišu zvaigžņu uguntiņu apmirdzēts, sagaidīs Kokmuižas svētku viesus. Šo tēlu izveidojuši Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņi no 250 krāsainiem ķieģeļiem, kurus dāvināja vadošais keramisko būvmateriālu ražotājs Baltijā - uzņēmums "Lode".

Ideja veidot tieši zirgu radusies Valmieras Mākslas vidusskolas pasniedzējam Aivaram Benužam, kurš to raksturo ne tikai kā darba simbolu – zirgs nozīmē ātrumu un izturību, dzīvesprieku, optimismu, un tas līdzi nes labvēlīgas pārmaiņas. Un tāds ir arī Kocēnu novads – strādīgs, darbīgs un vērsts uz spēcīgiem nākotnes mērķiem. 

Sestdien Kokmuižas svētku dienas pievakarē zirgs tiks ieskauts dažādos zvaigznājos, kas izgaismos izveidoto darbu, radot iedvesmojošu noskaņu.

Krāsaino zirgu veidoja 21 audzēknis no Valmieras Mākslas vidusskolas 1. kursa – no interjera dizaina nodaļas, reklāmas dizaina nodaļas, metāla izstrādājumu dizaina nodaļas un tekstilizstrādājumu un apģērbu dizaina nodaļas.
  


Comments