Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnos notiks Valsts zemes dienesta rīkotais Reģionu dienas pasākums

Publicēja 2016. gada 3. marts 10:45Eva Eglīte
11. martā plkst. 11.00 Kocēnu kultūras namā notiks Valsts zemes dienesta (VZD) Vidzemes reģionālās nodaļas organizētais gadskārtējais pasākums „Reģionu dienas 2016”.

Reģionu dienā interesentus informēs par vairākiem aktuāliem jautājumiem. Atzīmējot kadastra jubileju, prezentācijā “Kadastram Latvijā 335” tiks sniegts ieskats, kā, mainoties vēstures notikumiem un attīstoties valsts un sabiedrības vajadzībām, laikam līdzi mainījies kadastrs Latvijas teritorijā. Pasākumā tiks sniegta arī informācija par Kadastra un Zemesgrāmatas integrēto procedūru ieviešanas rezultātiem reģionu griezumā un turpmāko darbu procedūru pilnveidei, par gaidāmajām izmaiņām kadastra datu reģistrācijā un būvju klasifikācijā, par plānotajām izmaiņām kadastrālajā vērtēšanā 2017. gadā, paveikto adrešu kārtošanas jomā, zemes reformas norisi un citiem jautājumiem.

VZD datu publicēšanas portāls www.kadastrs.lv pagājušajā gadā papildināts ar dažādām jaunām iespējām, kuru mērķis ir mūsdienīga informācijas un pakalpojumu pieejamība e-vidē. Prezentācijā stāstīs, kā jaunās iespējas pārvērst ieguvumos ne tikai iedzīvotājiem, bet arī pašvaldībām, piemēram, par tematisko karšu un citu ģeotelpisko datu izmantošanu ikdienas darbu procesos, kā arī sniegs skaidrojumu, kādas izmaiņas veiktas likumdošanas aktos, kas ietekmēs darbu jau šogad un kam gatavoties nākamajā gadā. Starp tiem ir jaunie adresācijas noteikumi, izmaiņas zemes ierīcības regulējumā un zemes pārvaldības likuma ieviešana.

Pašvaldību būvvaldes un ar nozari saistītos speciālistus informēs par pašvaldību ceļu un ielu reģistrācijas niansēm Kadastrā un skaidros, kā notiek datu apmaiņa Būvniecības informācijas sistēmas ietvaros šobrīd un kā tā attīstīsies turpmākajā nākotnē.

Konsultācijas par klātesošos interesējošiem jautājumiem sniegs VZD speciālisti.

Dalību Reģionu dienu pasākumā var pieteikt līdz 9. martam, rakstot uz e-pastu vidzeme@vzd.gov.lv vai zvanot pa tālruni 64252027.
Comments