Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnos notiks konkurss 9. klašu skolēniem “Pazīsti Latviju”

Publicēja 2019. gada 11. apr. 23:50Elīna Upīte
Šodien, 12. aprīlī, no plkst. 11.00 Kocēnu kultūras namā notiks konkurss “Pazīsti Latviju”, kurā piedalīsies 20 9. klašu skolēnu komandu no Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadu izglītības iestādēm.

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas un savu novadu vēstures izzināšanu, veidot jauniešos lepnumu par savas tautas varoņiem un viņu paveikto, attīstīt patstāvīgas izzināšanas prasmes un lēmumu pieņemšanu komandā, kā arī piedāvāt iespēju pārbaudīt un apliecināt savas zināšanas un prasmes.

Skolēni pārbaudīs zināšanas par Latvijas vēstures svarīgākajiem notikumiem no 1918. gada līdz mūsdienām, Latvijas armijas simtgadi, Latvijas valsts apbalvojumiem, sociālo zinību jautājumiem – valsts, valsts iekārta un Latvija NATO, kā arī Latvijas ģeogrāfijas saistību ar Latvijas vēsturi.

Konkursu rīko Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadu vēstures, sociālo zinību un ģeogrāfijas metodiskās apvienības, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas sociālo zinību metodiskā komisija, Valmieras muzejs, biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā”, “Daugavas Vanagu” Centrālās valdes priekšsēdētājs un atvaļināts flotes admirālis Andrejs Modris Mežmalis, Eiropas Parlamenta deputāts Aleksejs Loskutovs un Kocēnu novada dome.

Konkursa dalībnieki saņems biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” un citu atbalstītāju sarūpētās balvas sarūpētās balvas.

Konkursa NOLIKUMS.
Comments