Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Kocēnos notiks biedrības "Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai" gada atskaites sanāksme

Publicēja 2016. gada 12. janv. 03:42Eva Eglīte
Otrdien, 12. janvārī, plkst 14.00 Kocēnu pamatskolā notiks biedrības "Valmieras - Giterslo reģionu sadarbībai" sanāksme, kuras laikā plānots atskatīties uz pagājušo gadu un sadarbības ietvaros notikušajām norisēm, pārrunātu 2016. gada sadarbības plānus un citas aktualitātes, kas saistītas ar biedrības darbību. Sadarbības koordinatore Rudīte Markus klātesošos iepazīstinās ar prezentāciju un atskaiti par paveikto 2015. gadā.

Biedrību 2009. gadā izveidoja Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Kocēnu novada pašvaldība, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Sanāksmē piedalīsies biedrības valdes locekļi, kas ir visu minēto pašvaldību vadītāji, kā arī uzaicinātie viesi. Par Naukšēnu un Borgholchauzenas sadarbību stāstīs Naukšēnu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Zuments, par Rūjienas un Šteinhāgenas sadarbību vēstīs Rūjienas novada pašvaldības Kultūras un tūrisma centra vadītāja Guna Ķibere, par sadarbības veicināšanu mākslas un kultūras jomā informēs Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne, par sporta jomu un dalību futbola turnīrā – Vidzemes Olimpiskā centra sporta dzīves organizatore Jolanta Dukure, bet par speciālistu izglītošanu - Valsts probācijas dienesta Valmieras teritoriālās struktūrvienības vecākā referente Anita Debeļska.

Sanāksmē tiks pārrunāts arī par 2016. gadā plānotajiem lielākajiem pasākumiem – par uzsākto darbu Latvijas - Vācijas starptautiskā foruma organizēšanā informēs Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, bet par čempionāta ugunsdzēsības sportā “Frēzes kauss 2016” organizēšanu stāstīs VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Sanāksmē piedalīsies arī Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” vadītāja Ilga Mauriņa, kas informēs par pieredzes apmaiņas braucienu un dalību Eiropas invalīdu dienas pasākumā. Par atskatu un Matīšu un Rēdas draudzes izveidoto sadraudzību stāstīs sadarbības aktīvists Artūrs Rudzītis,

Līdz administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai Valmieras rajona un Giterslo apriņķa sadarbība ilga 17 gadu. Lai turpinātu draudzīgās attiecības, bijušajā Valmieras rajona teritorijā ietilpstošās pašvaldības 2009. gadā izveidoja biedrību sadarbībai ar Giterslo apriņķi, un šobrīd rit sadarbības 24. gads.

Biedrības "Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai" mērķi ir veicināt Latvijas – Vācijas sadarbību saimnieciskās, sociālās, izglītības, sporta interesēs, kā arī abpusējās pieredzes rosināšanā un apmaiņā izglītībā, kultūras un sporta jomā, izkopt Eiropas identitātes izjūtu, dot iedzīvotājiem iespēju sadarboties un piedalīties, kā arī nodrošināt efektīvu Eiropas Savienības kultūras programmas īstenošanu Latvijā un Vācijā kultūras nozares attīstības veicināšanai. Biedrības uzdevumi ir izveidot un uzturēt ekonomiskos un kultūras sakarus ar līdzīga profila iestādēm Latvijā un ārzemēs, organizēt sapulces, konferences, seminārus, sekmēt mērķu realizēšanai nepieciešamo līdzekļu piesaisti u.c.  

Comments