Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Karpas spārdās Rubenē

Publicēja 2016. gada 11. jūl. 03:42Eva Eglīte
Notikušas nu jau ikgadējās karpu ķeršanas sacensības Rubenē. 10. jūlija rītā draudzīgā gaisotnē biedrības “Rubenes Anši” biedri un viescopmaņi centās sprinteru cienīgā formātā izmānīt tur mītošās karpu zivis.

Gandrīz nepieklājīgi virs ūdens ar skaļiem šļakstiem sevi parādīja karpu mammas, sakot “nu, redzēsim, redzēsim…”. Redzējām, jutām un pievarējām. Tikām pie jautrajiem stāstiem – “es tikai novērsos, kad viens lops vilka manu makšķeri ūdenī, knapi noķēru, bet zivi nepiecirtu”, “… bija, bet es laikam āķi nepiesēju kā nākas”, “… man ir drauga makšķere, un pēc copes sāku tīt nepareizā virzienā, rezultātā - zivs prom!”. Protams, bija arī veiksmes stāsti - “… tēti, ir!”, vienpadsmitgadīgais Kristaps pievarēja savu pirmo zivi - gandrīz kilo breksi un pēc neilga brīža, skatītāju pavadīts, cīnījās ar karpu, kurai bija citi dienas plāni, tomēr tika pievarēta. Pēc cīniņa - uzslavas no pieredzējušiem copmaņiem un prieks par lomu. Ziņas no pretējā krasta – tur esot iepriekšējā gada čempions Aivars G. vienu izcēlis. Hmm, arī šajā krastā viena pasprukusi, bet cita izvilkta. Skan finiša signāls un, pulcējoties izveidotajā atpūtas vietiņā, sākam apbalvošanu.

Ar sirsnīgiem jokiem tiek veikta beigu svēršanās un vien par nieka 20 gramiem Česlavs piekāpās iepriekšējā gada uzvarētājam Aivaram. Rubenes karpu karalis ir palicis tronī - tiek sveikts Aivars Grīnvalds. Pēc tam jau tradicionāli notika copei noderīgo lietu izloze, beigās atstājot galveno balvu – jaunu karpu kātu. IR! Veiksminieks Edgars Paltiņš no Vaidavas ieradies - ar visu ģimeni uzgavilē. Sacensību galvenais tiesnesis Ivars Ādamsons pateicas par jauko atmosfēru, kāda valdīja dalībnieku vidū, un aicināja atkal tikties pie ūdeņiem Rubenē.


                        

Comments