Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Karjeras nedēļa Rubenes pamatskolā

Publicēja 2018. gada 30. okt. 02:42Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 30. okt. 02:44 ]
Ik gadu oktobris ir laiks, kad skolās īpaša loma ir karjeras izglītībai. Arī šis gads nav izņēmums. Skolēniem bija iespēja iepazīt gan dažādu profesiju pārstāvjus, gan pašiem praktiski darboties. 
5. oktobrī Rubenes ciemā viesojās Tehnobuss. 5.-9.klašu skolēni iepazinās ar karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē. 

9. oktobrī 5.-6. klašu skolēni tikās ar ZS “Zilūži” pārstāvi, savukārt 7.-9.kl. skolēni devās uz Kocēnu kultūras centru, kur bija ieplānota tikšanās ar Kocēnu novada attīstības nodaļas speciālistiem. 

10. oktobrī 6.-7.klašu skolēni piedalījās nodarbībās, ko vadīja speciālisti no Latvijas Lauku konsultāciju centra zivsaimniecības popularizēšanai. Skolēni ne tikai ieguva zināšanas par zivsaimniecību Latvijā, bet kopā ar speciālistiem apguva prasmes makšķerēšanā. 

Paši mazākie skolēni darbojās praktiski, apguva iemaņas ādas apstrādes tehnoloģijā un māla veidošanā kopā ar mūsu novadā dzīvojošajām māksliniecēm – Ilzi Gulbi un Zani Melnaci - Priednieci. Klases stundās kopā ar audzinātājām pētīja prasmes, kādas nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. 
Šie pasākumi tika organizēti sadarbībā ar projektu 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras attīstības atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs".


Informāciju sagatavoja Rubenes pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Iveta Klāva

Comments