Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Karjeras nedēļa Kocēnu pamatskolā

Publicēja 2018. gada 30. okt. 02:48Kristers Blūms
Šajā mācību gadā no 8. – 12. oktobrim tika rīkota Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Kocēnu pamatskolas 1. – 9. klašu skolēni. Ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumi tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām. 

Šogad Kocēnu pamatskolas skolēniem bija iespēja piedalīties vairākos pasākumos – “Tikšanās pirms starta”, “Profesijai pa pēdām”, “Klimata detektīvs”, “Teātra sports”, “Es vēlos būt…”, “Profesiju busi”.
Pēc veiktās aptaujas skolēni atzinuši, ka pēc šo pasākumu apmeklējuma tie guvuši labāku priekšstatu par dažādām profesijām un nepieciešamajām prasmēm, par darba tirgu, kā arī karjeras izaicinājumiem. Skolēni labprāt piedalījās dažādos karjeras izzināšanas pasākumos – spēlēs, viktorīnā, radošajās darbnīcās, tikšanās ar uzņēmējiem, novada pārstāvjiem. Karjeras nedēļa ir lielisks iemesls jau laikus padomātu par nepieciešamību mērķtiecīgi strādāt pie savas nākotnes karjeras veidošanas jau skolas gados.
Kocēnu pamatskolas Karjeras nedēļas plašāka fotogalerija pieejama Kocēnu pamatskolas mājas lapā.

Par Karjeras nedēļu
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. 

Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.
Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa un Twitter - twitter.com/VIAA_LV.


Informāciju sagatavoja:
Līga Priede – Kocēnu pamatskolas pedagogs  karjeras konsultants
Mob. 26188094, e-pasts: liga.priede@kocenuskola.lv 


Comments