Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Jura Neikena Dikļu pamatskolas 7. klase startē pirmās palīdzības sacensībās Raiskumā

Publicēja 2018. gada 29. maijs 03:47Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 29. maijs 03:50 ]
Jau pašā mācību gada sākumā Dikļu pamatskolas 7. klases skolēni izteica vēlmi apgūt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes.
Visa mācību gada garumā skolēni apguva šīs prasmes un mācījās pirmās palīdzības sniegšanu negadījuma vietā. Tā jāprot ikvienam, to viņi jau zin un ir gatavi savas zināšanas pilnveidot, lai prastu rīkoties situācijās, kad līdzcilvēku veselībai un dzīvībai draud briesmas. Liela bija skolēnu apņēmība startēt Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu komitejas organizētajās pirmās palīdzības sacensībās, kas šogad notika 19. maijā Raiskumā. 

Sacensībās piedalījās 11 skolēnu komandas no Cēsu novada, Limbažu novada, Alūksnes un mūsējie no Dikļiem. 10 etapos skolēniem bija jārāda sava rīcība dažādās situācijās. Tās bija tik dažādas – autoavārija, dazādas traumas, apdegumi, sirds masāžas un elpināšanas demonstrējumi uz manekena u.c. Skolēnu rīcība un zināšanas bija atzīnības vērtas. Veiksmīgi viņi tika galā ar testu un mīklu par Latvijas Sarkanā Krusta organizāciju un pirmo palīdzību. Visu dienu savējiem līdzi juta un īkšķi turēja arī klases audzinātāja Liene Šelkovska.

Pateicos bērnu vecākiem par atbalstu, Dikļu pamatskolai un visiem labajiem cilvēkiem, kas palīdzēja. Īpašs paldies LSK Vidzemes komitejas izpilddirektorei Sandrai Našeniecei.
Tagad esmu pārliecināta, ka Dikļu pamatskolas 7. klases skolēnu zināšanas var glābt cilvēka dzīvību.Informāciju sagatavoja:
Zane Brente - Brantiņa
Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrības veselības speciāliste
Comments