Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Jura Neikena Dikļu pamatskola īsteno jau otro “Erasmus+” projektu

Publicēja 2018. gada 29. nov. 22:28Elīna Upīte   [ atjaunināts 2018. gada 29. nov. 22:28 ]
2018. gada rudenī Jura Neikena Dikļu pamatskola kā koordinējošā skola uzsākusi īstenot jaunu Eiropas Savienības "Erasmus+" programmas projektu “Daba un izglītība ārā” (Nature and Outdoor Education), kurā piedalās skolas no Turcijas, Somijas, Polijas un Portugāles.

Projekta pamatideja ir veidot mācību līdzekli, kurā tiks apkopota informācija par raksturīgākajiem augiem un dzīvniekiem no katras valsts, ko izmantot skolās mācību stundās. Katras projekta aktivitātes laikā skolēni, izmantojot ārā aktivitātes, iepazīs attiecīgā reģiona dabu, iepazīs augus un dzīvniekus, dzīvojot viesģimenēs, gūs dziļāku priekšstatu par kultūru un tradīcijām, kā arī stiprinās angļu valodas zināšanas.

Projekts uzsākās ar iesaistīto skolu skolotāju sagatavošanās vizīti Jura Neikena Dikļu pamatskolā, Kocēnu novada Dikļos 26. - 27. novembrī. Divu dienu laikā skolotāji aktīvi piedalījās mācību darbā, vēroja mācību stundas, kā arī iesaistījās āra aktivitātēs. Viesskolotājiem pirmajā dienā tika parādītas divas dažādas dabas zinību stundas. Viena, kurā 7. klases skolēni ar skolotāju Līgu Aumeisteri, izmantojot mikroskopus, pētīja augu šūnas, un otra, kurā 1. klases skolēni gāja ārā, lai vāktu dažādus dabas materiālus, no kuriem veidot ģeometriskas figūras. Jāatzīmē, ka viesi šajā mācību stundā arī iejutās skolēnu lomā un aktīvi iesaistījās darba grupās, un ar patiesu centību kopā ar skolēniem izpildīja visas norādes. Otrās dienas aktivitāte – absolventu dāvanas skolai “Dabas takas” iepazīšana, kurā ar atraktīviem un saistošiem uzdevumiem tiek apgūti Latvijas koki, guva milzīgu atzinību. Viesskolotāji atzinīgi novērtēja gan mūsu skolēnu aktivitāti, pozitīvismu un spēju sazināties svešvalodā, gan skolu kopumā. Jura Neikena Dikļu pamatskolas darbības forma un dažādās aktivitātes pārliecināja ārvalstu viesus, ka arī maza lauku skola var veiksmīgi īstenot starptautiskus projektus. Pirmā aktivitāte noslēdzās ļoti pozitīvi un veiksmīgi, viesi devušies mājup, lai gatavotos pirmajai lielajai projekta tēmai “Attiecīgā reģiona zivis un dzīvnieku pēdu nospiedumi”, kas norisināsies Somijā 2019. gada martā.

Comments