Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Jūlijā Vaidavas ezera krastā notiks „Mālēdiena festivāls 2017”

Publicēja 2017. gada 8. jūn. 22:26Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 15. jūn. 03:25 ]
Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā norisināsies „Mālēdiena festivāls 2017”. Visas dienas garumā šeit būs iespējams iepazīt mālu, izbaudīt Latvijas garšas un Vaidavu, aktīvi darboties un baudīt pašmāju mūziķu - El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo, Shipsea - uzstāšanos.

Vaidavas vārds nereti saistās ne vien ar dziesmām un gleznaino ezeru, bet arī ar mālu, keramiku un aktīvu darbošanos. Lai izzinātu mālu un kopīgi mestos aktīvos piedzīvojumos, aicinām uz aktīvu sestdienu Vaidavas ezera krastā, līdzās Valmiermuižas vasarnīcai, kur galvenā loma tiks atvēlēta mālam un ēdienam.

Festivāla māla pusi pārstāvēs meistari gan no „Vaidava Ceramics”, gan citām vietām, lai visas dienas garumā pacietīgi ierādītu sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai traukos. Iepazīt mālu un paša spēkiem izvedot savu īpašo trauku aicināts gan liels, gan mazs.

Savukārt ēdiena pusi pārstāvēs Valmiermuižas Alus virtuve, ļaujot iepazīt garšas, kas mūsu zemē atrodamas šobrīd. Rīts tiks sākts ar īpašām brokastīm ezera krastā, bet visas dienas garumā būs iespējams nobaudīt īpašo #zemesgarša maltīti dažādās variācijās. Brīnišķīga iespēja, lai vaigā satiktu un redzētu darbībā šefpavārus, kuru rosīšanās ierasti notiek virtuvē.

Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus visas dienas garumā priecēs arī pašmāju mūziķu dziesmas. Uz skatuves ezera krastā uzstāsies dziesminieks El Mars, Kārlis Kazāks, mūziķe Alise Joste un meiteņu radošā apvienība Sus Dungo. Vakaru un festivālu noslēgs mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

Šī ir lieliska iespēja, kā izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, bet arī notikuma vietu. Dienas laikā sarūpētas vairākas iespējas, lai iepazītu pašu Vaidavu. Būs iespējams doties izpētes gājienā uz „Vaidava Ceramics” ražotni, bet „Vaidaveži” būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji Vaidavas ezeru varētu iepazīt uz SUP dēļa vai laivas, savukārt apkārtni – ar velo. Azotē paslēpti vēl pāris pārsteigumu, ar kuriem iepazīstināsim nedaudz vēlāk.

Festivālu rīko: Vaidava Ceramics, Valmiermuižas Alus virtuve, Kocēnu novada dome
Vairāk par notikumu: vaidava.lv, valmiermuiza.lv, kocenunovads.lv
Informācijai: Justīne Kalēja justine@valmiermuiza.lv


Comments