Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Jau šonedēļ Vaidavas ezera krastā notiks „Mālēdiena festivāls 2017”

Publicēja 2017. gada 10. jūl. 23:08Krista Gromova
Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā gardēžus un kultūras baudītājus priecēs „Mālēdiena festivāls 2017”. Visas dienas garumā ikvienam būs iespējams iepazīt mālu, izbaudīt Latvijas garšas un pašmāju mūziķu – El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo, Shipsea - uzstāšanos. Ieeja festivālā bez maksas.

Kur gan citur, ja ne Vaidavā izvest pasākumu, kur galvenā loma atvēlēta mālam. Šeit „Vaidava Ceramics” un citu Latvijas keramiķu virsvadībā būs iespējams izzināt Latvijas sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai skaistos traukos. Visas dienas garumā meistari gan lielam, gan mazam sniegs padomu un palīdzīgu roku, lai ikviens varētu izgatavot savu īpašo trauku.

Līdztekus māla stāstam „Valmiermuižas Alus virtuves” un „Kārļmuižas restorāna” komandas ļaus iepazīt tās garšas, kas dabā rodamas šobrīd. Rīta pusē viesi aicināti uz vēlajām brokastīm, pēcpusdienā izdarīgie pavāri uz vietas gatavos dažādu kombināciju mielastus, bet vakarā „Vaidava Ceramics” ražotnē norisināsies īpašas gardēžu vakariņas – šefpavārs Valters Zirdziņš būs sarūpējis maltīti vairākās kārtas. Vietu skaits pie vakariņu galda ierobežots, aicinām uz tām pieteikties iepriekš.

Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus visas dienas garumā priecēs pašmāju mūziķu uzstāšanās – El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste un meiteņu radošā apvienība Sus Dungo. Vakaru un festivālu noslēgs Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

Šī diena ļaus izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, bet arī pasākuma vietu – Vaidavu. Zinātkārie varēs doties izpētes gājienā uz „Vaidava Ceramics” ražotni. „Vaidaveži” būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji tuvējo apkārtni varētu iepazīt gan uz SUP dēļa, gan velo. Tālākie braucēji varēs izmantot iespēju ezera krasta burvību izbaudīt arī naktī, jo sabraukušie varēs pārnakšņot īpašā telšu pilsētiņā.

„Mālēdiena festivāls 2017” programma

Māls


No plkst. 12.00 – māla izzināšana, savu trauku izgatavošana pieredzējušu meistaru virsvadībā. Ciemošanās „Vaidava Ceramics”. Vaidavas skaistāko vietu iepazīšana.

Ēdiens


No plkst. 12.00 ar vēlajām brokastīm ezera krastā tiks ieskandināta Latvijas garšu atklāšanas daļa. Gardēžiem brokastis būs iespējams nobaudīt līdz plkst. 16.00. Pēc tam (līdz pat vakaram) garšu meistari klātesošos priecēs ar dažādiem garšu salikumiem.

Plkst. 20.00 – gardēžu vakariņas, šefpavārs Valters Zirdziņš.

Mūzika
  • 13.00 El Mars 
  • 15.00 Alise Joste 
  • 17.00 Kārlis Kazāks 
  • 19.00 Sus Dungo 
  • 21.00 Shipsea 

Festivālu rīko: „Vaidava Ceramics”, „Valmiermuižas Alus virtuve”, Kocēnu novada dome
Comments