Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Jau nākamnedēļ notiks Kocēnu novada svētki

Publicēja 2015. gada 10. jūn. 12:51Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 16. jūn. 03:32 ]
Jau nākamās nedēļas nogalē - 18. un 19. jūnijā - notiks Kocēnu novada svētki. Dažādi svētku pasākumi notiks visos novada pagastos, bet 20. jūnijā ikviens laipni aicināts Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kur notiks Vidzemes Dziesmu dienas pasākumi.

18. jūnijā Dikļu pils dārzā notiks Kocēnu novada svētku atklāšanas pasākums. No plkst. 16.00 norisināsies Kocēnu novada amatnieku un mājražotāju tirdziņš, plkst. 17.00 ģimenes ar bērniem aicinātas uz “Bērnu pilsētiņu”, kur notiks jautras un atraktīvas nodarbes ģimenēm, radošās darbnīcas, kā arī būs iespējams vizināties ar zirgu. Klātesošie varēs piedalīties trejdeviņu ziedu vainadziņu gatavošanā. Plkst. 18.00 notiks Dikļu pils restorāna šefpavāra Jāņa Siliņa atklātā pavārstunda “Saulgriežu gardums”. Plkst. 19.00 - Saules vainaga veidošana, bet plkst. 20.00 sāksies Kocēnu novada svētku atklāšanas koncerts. No plkst. 22.00 visi aicināti uz sadziedāšanos pie ugunskura, būs arī cienasts un lustīgs sadancis kopā ar lauku kapellu “Labi, ka tā...”.

Svētkos darbosies bufete un Dikļu pils vasaras terase, Dikļu pils apskate ikvienam interesentam - bez maksas. Plkst. 16.00 un plkst. 18.00 tiks organizēta ekskursija pa Dikļiem (pieteikšanās pie Informācijas telts). Ekskursijas laikā būs iespēja iepazīties ar Dikļu ev. lut. baznīcu, Neikenkalna dabas koncertzāli, Dziesmu svētku promenādi, Vika pasaku parku, Dziesmu svētku ekspozīciju un Dziesmu svētku zāli.

19. jūnijā pasākumi notiks visos novada pagastos:

Plkst. 13.00 Dikļu pagasta bibliotēkā notiks Vika grāmatas “Santamonika, Arhangeļskas apg.” atvēršanas svētki. 

Plkst. 18.00 Tožu centrā notiks Zilākalna pagasta pašdarbības kolektīvu koncerts.

Plkst. 19.00 Zilākalna ciemā ābeļdārzā aiz kultūras nama notiks Kocēnu kultūras nama pašdarbības kolektīvu koncerts.

Plkst. 19.00 Rubenes pamatskolā notiks Dikļu amatierteātra izrāde – R. Auškāps ”Prieka sapnis īss...”, bet plkst. 20.15 visi aicināti uz Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra pašdarbības kolektīvu koncertu. 

Plkst. 20.00 Dauguļu internātpamatskolas vasaras terasē notiks Zilākalna pagasta pašdarbības kolektīvu koncerts 

Plkst. 20.30 “Podzēnos” notiks Bērzaines amatierteātra izrāde - V. Richters “Nebēdnieki”.

Plkst. 21.00 Bērzaines ciema estrādē notiks Kocēnu kultūras nama pašdarbības kolektīvu koncerts.

Svētku laikā novadā aplūkojamas vairākas izstādes. No 18. jūnija līdz 10. jūlijam Bērzaines pagasta bibliotēkā būs iespēja aplūkot izstādi, kas veltīta latviešu folkloras vācējam Kārlim Bukumam - “...es turpinu uz tēva mājām iet...”. No 17. jūnija Vaidavas pagasta bibliotēkā būs apskatāma izstāde ”Kocēnu pavasaris. Retrospekcija”. No 17. jūnija Kocēnu pagasta bibliotēkā aplūkojama izstāde “Caur svētkiem uz svētkiem...”. No 18. jūnija Zilākalna pagasta pārvaldē būs skatāma mākslinieka Vladimira Feklistova gleznas “Zilaiskalns“.

Savukārt sestdien, 20. jūnijā, ikviens aicināts uz Vidzemes Dziesmu dienas pasākumiem Dikļos. Plkst. 16.00 Dikļu ev. lut. baznīcā notiks svētbrīdis un Kocēnu kultūras nama jauktā kora ”Imera” koncerts, bet plkst. 21.00 Neikenkalna dabas koncertzālē notiks dižkoncerts ar iedvesmojošu un sirdi sildošu Saulgriežu laikam atbilstošu mūziku. Dižkoncertā piedalīsies 650 jaukto un sieviešu koru dziedātāji, 120 pūtēju orķestru dalībnieki, tradicionālās mūzikas grupa “Tautumeitas”, koklētāju ansambļi “Kārta”, “Pūt, vējiņi” un Augusta Dombrovska mūzikas skolas koklētāju ansamblis.

Virsdiriģenti: Mārtiņš Klišāns, Ivars Cinkuss, Irēna Zelča, Imants Točs, Jānis Baltiņš, Gunta Malēvica un Inga Zirne. Aktieri: Mārtiņš Meiers un Māris Bezmers. Dižkoncerta mākslinieciskais vadītājs: Ivars Cinkuss, režisore: Indra Roga, scenogrāfs: Reinis Suhanovs, pūtēju orķestru virsvadītājs: Pēteris Vilks.

Pēc koncerta Neikenkalna dabas koncertzālē notiks svētku balle kopā ar grupu “Kantoris 04”. Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas. 

Koncertu organizē Kocēnu novada dome, atbalsta - Valsts kultūrkapitāla fonds.

Laipni aicināti! Svinēsim svētkus kopā!


Comments