Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Izveidots Livonijas Indriķa dienas pasākuma logo

Publicēja 2015. gada 2. jūl. 05:56Eva Eglīte
Sagaidot pirmo reizi Kocēnu novada Rubenē organizēto pasākumu “Indriķa diena”, kas notiks šī gada 12. jūlijā, ir izveidots pasākuma logo, kas tiks izmantots gadu no gada dažādos ar pasākumu saistītos publicitātes materiālos.

Logo ir attēlots bīskapa zizlis un rakstnieka spalva. Bīskapa jeb gana zizlis simbolizē Labā gana kalpojumu, ko veic uzticētās tautas vidū - būt nomodā par ticību un morāli. Savukārt spalva ir tiešs vēstījums par rakstniecības garu, kā arī simbolizē intelektu, dvēseli un radošumu.

Jau vēstīts, ka 12. jūlijā Kocēnu novada Rubenē, vietā, kur savulaik Imeras katoļu priesteris Indriķis (Henricus de Lettis) sarakstīja bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku, pirmo reizi notiks pasākums “Indriķa diena”, iedibinot to kā ikgadēju tradīciju.

Plkst. 11.00 Rubenes baznīcā notiks dievkalpojums, plkst. 12.30 Rubenes pamatskolā norisināsies konference par Rubenes kultūrvēsturisko mantojumu “Rubenē satiekas pagātne un nākotne”. Plkst. 16.00 notiks pasākums gardēžiem “Mielasts pie Indriķa”, kad šefpavārs Valters Zirdziņš cienās ar ēdieniem, kurus pagatavos pēc senajām receptēm no 1795. gadā Rubenē drukātās pirmās pavārmākslas grāmatas latviešu valodā.

Dalībai konferencē iespējams reģistrēties, sazinoties ar Lutera Akadēmijas valdes priekšsēdētāju Helēnu Andersoni (tel. nr.: 29128655, e-pasts: helena.andersone@lelb.lv).

Konferences darba kārtībā – ŠEIT.

Vairāk informācijas par pasākumu ŠEIT.

Pasākumu “Indriķa diena” organizē Kocēnu novada dome, Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze, Lutera akadēmija.


Ċ
Eva Eglīte,
2015. gada 2. jūl. 05:56
Comments