Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Ieskats mākslas vēsturē

Publicēja 2016. gada 29. maijs 12:59Eva Eglīte
Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā Bibliotēku nedēļas ietvaros tika atzīmēta novadnieka, pirmā ievērojamākā latviešu portretista Jāņa Staņislava Rozes 193. dzimšanas diena. 20. aprīļa pēcpusdienā Kocēnu pamatskolas vizuāli plastiskās mākslas pulciņa audzēkņi kuplā skaitā pulcējās bibliotēkā, noklausījās skolotājas – vēsturnieces Inetas Amoliņas aizraujošo stāstījumu par gleznotāja dzīvi un radošo darbību. Stāsts tā aizrāva, likās, ka dzīvojam tajā laikmetā un tajā vietā, uzzinājām, cik neatlaidīgs un radošs bija mākslinieka mūžs.

Pēc noklausītā un uzzinātā jaunie mākslinieki uz molberta novietotajām lapām ar krāsām un otu triepieniem radīja paši savus meistardarbus - tapa Caurumkrogs - mākslinieka dzimtās mājas, portreti tā iespaidoja, ka nebija bail tos atspoguļot ar savu redzējumu, tapa arī ziedi, pļavas un lauki.

Nobeigumā kā jau īstā dzimšanas dienā - kliņģeris un liels gandarījums par kopīgi pavadīto laiku.

Paldies par skaisto, radošo pēcpusdienu Kocēnu bibliotekārei Aivai un jaukajai palīdzei Solvitai, protams, arī Inetai, kura savu stāstījumu pielāgoja jauniešu interesēm. Paldies jaunajiem māksliniekiem – Paulai, Ancei, Leldei, Adrianam, Markusam, Nensijai, Mārcim, Nikijai, Martai, Annijai, Enijai, Melisai, Ivo, Kristiānai, Betijai, Namedai, Laurai, Tomam, Janai, Martai Aleksandrai, Viktorijai.

Bibliotēkas Velvju zālītē var aplūkot gleznu izstādi, ar kuru starpniecību katrs no autoriem pauž savu redzējumu un izjūtas, kuras guvām šajā saulainajā pēcpusdienā.

Šī pasākuma mērķis bija mudināt bērnus un jauniešus izzināt sava dzimtā pagasta un novada kultūrvēsturi, padziļināt zināšanas par ievērojamu novadnieku dzīvi un darbību.


Vizuāli plastiskās mākslas pulciņa vadītāja Dace Brizauska

  
  

Comments