Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Iepazīstinās ar Vaidavas, Dauguļu Mazezera un Rāķa ezera izpētes rezultātiem

Publicēja 2015. gada 30. nov. 06:01Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 1. dec. 05:05 ]
Pirmdien, 7. decembrī, plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā notiks seminārs, kurā tiks prezentēti Vaidavas, Dauguļu Mazezera un Rāķa ezera izpētes rezultāti, kā arī izstrādātais ilgtspējīgas zivsaimniecības apsaimniekošanas plāns un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi. Uz semināru tiek aicināti makšķernieki, ezeru apkārtnes iedzīvotāji, kā arī ikviens interesents. Tikšanās laikā klātesošie aicināti izteikt arī savu viedokli par ezeru apsaimniekošanu nākotnē.

Kocēnu novada domes izsludinātās iepirkuma procedūras rezultātā minētos darbus veica nodibinājums “Vides risinājumu institūts” par līgumsummu 10890 EUR ar PVN.

“Vides risinājumu institūts” veicis ezeru ekosistēmas pētījumu, vēsturisko datu apkopošanu, ihtioloģisko un hidrobioloģisko izpēti, kā arī ūdens līmeņa svārstību izvērtēšanu un iegūto datu analīzi un apstrādi. Pētījuma rezultātā ir izveidota detalizēta atskaite par ezeru kopējo ekoloģisko un zivsaimniecisko stāvokli un zivsaimniecības apsaimniekošanas plānā ietverti nepieciešamie pasākumi un rekomendācijas, lai uzlabotu zivju resursu stāvokli ar nolūku ezeru padarīt pievilcīgu makšķerniekiem un iedzīvotājiem. Ar pētījumu rezultātiem iepazīstinās nodibinājuma “Vides risinājumu institūts” vadošais pētnieks Matīss Žagars.

Kocēnu novada domes projekta “Kocēnu novada Vaidavas ezera izpēte un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu un izstrāde, ilgtspējīgai zivsaimnieciskās izmantošanas nodrošināšanai” kopējās izmaksas ir 4840, no šīs summas 4090 EUR ir Eiropas Zivsaimniecības fonda finansējums, Kocēnu novada domes līdzfinansējums - 750 EUR.

Kocēnu novada domes projekta “Kocēnu novada Dauguļu Mazezera izpēte un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu un izstrāde, ilgtspējīgai zivsaimnieciskās izmantošanas nodrošināšanai” kopējās izmaksas ir 3025, no šīs summas 2275 EUR ir Eiropas Zivsaimniecības fonda finansējums finansējums, Kocēnu novada domes līdzfinansējums - 750 EUR.

Kocēnu novada domes projekta “Kocēnu novada Rāķa ezera izpēte un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu un izstrāde, ilgtspējīgai zivsaimnieciskās izmantošanas nodrošināšanai” kopējās izmaksas ir 3025, no šīs summas 2275 EUR ir Eiropas Zivsaimniecības fonda finansējums finansējums, Kocēnu novada domes līdzfinansējums - 750 EUR.


Comments