Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Iepazīstinām ar Kocēnu novada deju kolektīvu "Savieši"

Publicēja 2018. gada 16. maijs 04:24Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 16. maijs 04:25 ]
No 2018.gada 23.februāra līdz 30. aprīlim, gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedumam Māras zeme un koncertam Vēl simts gadu dejai, 30 vietās Latvijā noslēgušās deju kolektīvu repertuāra apguves un Svētku dalībnieku atlases skates. 

Deju lieluzvedums “MĀRAS ZEME”

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju 3 koncertos izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.

Kocēnu novada kultūras nama VPDK “Savieši” savā kvalitātes grupā(E) no 191 kolektīva uzstādījuši un noturējuši labāko rezultātu Valmieras apriņķa skatē un Latvijā.

Savukārt 2.jūlijā notiks koncerts Vēl simts gadu idejai. Koncertu, kurš svētku nedēļā notiks Arēnā Rīga. Uzvedumā iekļautas 30 atpazīstamas horeogrāfu dejas, kas aptver 17 latviešu horeogrāfu meistardarbus no klasikas līdz pat mūsdienām . “Latviešu skatuviskajai dejai ir bagāta vēsture, un koncerts “Vēl simts gadu dejai” ir kā vēlējums un veltījums, kas vērsts uz vērtību saglabāšanu, ietverot maģisko simts un ar to domājot bezgalību, kas sasaucas ar Latvijas valsts simtgades svētku veidoto piederības zīmi.

Arī Kocēnu VPDK “Savieši” ieguvuši iespēju iekļūt to 14 kolektīvu vidū dejot koncertā “Vel simts gadu dejai”

Deju kolektīvs “Savieši” par vadītāju Ilonu Miglu:
Kolektīvu ir vadījuši vairāki vadītāji.... bet jau .... gadus kolektīvu veiksmīgi vada Ilona Migla. Harizmātiska, spilgta personība, stingra, prasīga... draudzīga, iejūtīga... ar savu skaidru, izprastu redzējumu uz deju un tās izpildījumu. Viņas izpratne par latviešu tautas deju un talants piešķīra kolektīvam pilnīgi jaunus vaibstus. Ikviens Savietis var apgalvot, ka Ilonai piemīt īpaša Saviešu harisma, kas iedvesmo dejotājus un palīdz labāk izprast katras dejas būtību, atrast odziņu tajās. Ik reizi prieks dzirdēt Ilonas īstos vārdus-īstajā laikā, kas ļauj noķert patieso sajūtu un uz skatuves patiesi smaidīt. Ilona noteikti ir viena no Saviešu stūrakmeņiem un pamats kolektīva spožajiem sasniegumiem un augstajiem novērtējumiem deju jomas speciālistu vidū. Ikviens Savietis zina, ka Ilona var izdejot jebko, ja nav saprast kāda soļa nianse. Ilona to parādīs ideālā kvalitātē, ar tik apbrīnojamu vieglumu, kas dejotājiem liks nobrīnīties!

“Savieši” izsaka Paldies kolektīva vadītājai Ilonai Miglai par ieguldīto darbu un prieku dejot, koncertmeistarei Larisai Stivriņai Un Kocēnu novada domei par atbalstu Smelties spēku Kocēnu novadā!

Uz tikšanos svētkos!

Arī turpmāk, gaidot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētkus iepazīstināsim ar Kocēnu novada folkloras un tradīciju kopām, deju un citiem kolektīviem!


Comments