Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Iedzīvotāju interešu grupai “Bērzainieši”- atzinība

Publicēja 2017. gada 22. marts 00:59Inese Arhīvs
2017.gada 18. martā Līvānos norisinājās pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli Latvija” (SDL) gada noslēguma pasākums, kurā sumināja aizvadītā gada veiksmīgākos projektu īstenotājus.

Kocēnu novada iedzīvotāju interešu grupai “Bērzainieši” piešķirta atzinība un veicināšanas balva par sekmīgu projektu ieviešanu Kocēnu novadā. Žūrijas komisija norādījusi: “..viņu neapsīkstošā enerģija darbojoties sava pagasta labā gadu no gada ir apbrīnas vērta.”

“Bērzainieši” īstenojuši aktivitātes par senās kulta vietas “Daviņu Lielais akmens” teritorijas labiekārtošanu, tūrisma objekta popularizēšanu un par pazudušu uzskatītā Daviņu II dobumakmens pārvietošanu tam paredzētajā vietā. Daviņu lielais akmens atrodas Kocēnu novada Bērzaines pagastā, un šis ir pirmais šāda veida akmens, kam piešķirts pieminekļa statuss. Iniciatīvas grupa divu gadu garumā ir attīrījuši akmeni un teritoriju no apaugumiem, izveidojumi gājēju celiņu līdz Daviņu lielam akmenim, uzstādījuši tūrisma informācijas stendu, atraduši, 33 gadus par pazudušu uzskatīto, Daviņu II dobumakmeni un novietojuši to blakus savam “lielajam brālim”. Daviņu lielais akmens ir nozīmīgs Kocēnu novada tūrisma objekts, tas iekļauts Vidzemes plānošanas reģiona “Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” tūrisma ceļvedī “Senās svētvietas Vidzemē”

Projekta kopējās izmaksas 1 090,00 EUR, Kocēnu novada domes finansējums 700,00 EUR. Līdzfinansējumu nodrošināja Z/S “Atmatas” un interešu grupas dalībnieku personīgais ieguldījums.

Apvienībā SDL apvienojušās pašvaldības, kuras ik gadu piešķir līdzekļus iedzīvotāju iniciatīvu īstenošanai. Iedzīvotāji raksta projektus, komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai biedrība vai iedzīvotāju grupa savu ideju varētu īstenot, tā dodot ieguldījumu sabiedrībā un apkārtējā vidē.


Comments