Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Grāmatā “Vidzemes muižu arhitektūra” - arī Kocēnu novada muižas

Publicēja 2016. gada 18. janv. 23:37Eva Eglīte   [ atjaunināts 2016. gada 19. janv. 05:02 ]

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā tika atvērta Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa grāmata “Vidzemes muižu arhitektūra”, kurā publicēta arī informācija par Kokmuižu, Dikļu pili un Vaidavas muižu (par muižām vairāk var uzzināt, uzspiežot uz muižas nosaukuma zem fotogrāfijām).

      

                                Kokmuiža                                                                          Dikļu pils                                                                    Vaidavas muiža

Imanta Lancmaņa veidotais izdevums tapis ar Borisa un Ināras Teterevu, kā arī Rundāles pils atbalsta fondu finansējumu. Šī grāmata ir pētījums par Vidzemes muižu arhitektūru, kas tapis saistībā ar 2015. gada maijā atvērto izstādi «Vidzemes bruņniecība un Latvija» Cēsu muzejā. Izdevums ir materiālu krājums, bet bez pretenzijām uz visaptverošu Vidzemes muižu arhitektūras vēsturi. Tā uzdevums ir rādīt šīs Latvijas daļas kultūras mantojuma bagātību un daudzveidību, tāpēc saglabātajām celtnēm pievienoti bojāgājušo muižu ēku attēli.

Autors Imants Lancmanis stāsta: «Grāmata atspoguļo Vidzemes muižu arhitektūras attīstību no viduslaikiem līdz Pirmajam pasaules karam. Stilistiskās un tipoloģiskās attīstības ainu papildina bojāgājušo muižu kungu māju attēli, kā arī to cēlāju portreti. Grāmata ir pietiekami apjomīga, tai ir 349 lappuses, un tā bagātīgi ilustrēta ar 433 attēliem.»

Grāmata paredzēta dāvinājumam Vidzemes muižām, pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, bibliotēkām.  


Comments