Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Giterslo apriņķa landrātam Adenaueram pasniegs Atzinības krustu

Publicēja 2015. gada 27. maijs 08:04Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 27. maijs 10:13 ]


Ceturtdien, 28. maijā, plkst. 19.30 Rīgas Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniegs Ordeņu kapitula piešķirto Atzinības krustu (IV šķira) par nopelniem Latvijas valsts labā ilggadējam biedrības „Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai” partnerim un atbalstītājam - Vācijas Federatīvās Republikas Giterslo apriņķa pašvaldības vadītājam Svenam-Georgam Adenaueram (Sven-Georg Adenauer). Svenu-Georgu Adenaueru apbalvojuma saņemšanai izvirzīja biedrība “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai”, un Atzinības krusta pasniegšanas ceremonijā piedalīsies biedrībā iekļauto pašvaldību vadītāji.

Svens-Georgs Adenauers ir Giterslo apriņķa landrāts kopš 1999. gada 1. oktobra. 1999. gadā sadarbībai starp Giterslo apriņķi un Valmieras rajonu bija apritējuši 7 gadi, un veiksmīgi iesāktās sadarbības turpinājums bija atkarīgs no Giterslo apriņķa politiskās varas nostādnēm. Svens-Georgs Adenauers pierādīja, ka turpina sava vectēva Konrāda Adenauera ideju par vienotu Eiropu, kurā reālu atbalstu izaugsmei saņem arī Latvija. To pierādīja Giterslo apriņķa palīdzības sniegšanas apjoma palielināšanās sociālajā aprūpē un medicīnā, izglītībā un kultūrā, ugunsdzēsības un glābšanas jomā, apkārtējās vides aizsardzībā. Ar Giterslo apriņķa konsultatīvo palīdzību Valmieras rajons pirmais valstī realizēja ūdenssaimniecības projektus visos pagastos. Svens-Georgs Adenauers sniedzis arī privātu atbalstu Valmieras bērnu nama rekonstrukcijā un motivējis Reda-Ems Lauvu kluba biedrus atbalstīt šo projektu.

Aktīva sadarbība turpinās arī pēc administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas. 2010. gadā tika noslēgts sadarbības līgums, kuru parakstīja pašvaldību vadītāji un Giterslo apriņķa landrāts Svens-Georgs Adenauers. Biedrību “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai” pēc administratīvi teritoriālās reformas dibināja bijušā Valmieras rajona teritorijā izveidotās pašvaldības – Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Kocēnu novads, kā arī Valmieras pilsēta.


               Svens-Georgs Adenauers
Comments