Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Notiks gidu apmācības

Publicēja 2015. gada 20. apr. 23:04Eva Eglīte   [ atjaunināts 2015. gada 20. apr. 23:04 ]
Sestdien, 25. aprīlī, plkst. 10.00 Valmieras pilsētas, Kocēnu un Burtnieku novada gidi papildinās zināšanas par Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piesaistes objektiem. Apmācības notiks Valmieras Tūrisma informācijas centra rīkoto Valmieras gidu kursu ietvaros. Šoreiz jau sertificētie gidi detalizētāk izzinās Burtnieku muižas parka un Zilākalna noslēpumus, kā arī padziļināti iepazīsies ar Valmiera Sv. Sīmaņa baznīcas vēsturi un kultūrvēsturiski nozīmīgiem mākslas priekšmetiem. 

Gidu kursu pirmajā daļā Burtnieku bibliotēkas vadītāja Gunta Daļecka Valmieras gidiem pastāstīs mazāk zināmus faktus un stāstus par Burtnieku muižas parku, savukārt lektore un senbaltu pētniece Regīna Valtenberga iepazīstinās ar vēl nedzirdētām leģendām un teikām par senlatviešu svētvietu Zilokalnu.

Savukārt kursu otrajā daļā, kas notiks Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, Vidzemes Augstskolas profesors, Dr.art. Jānis Kalnačs Valmieras gidiem pastāstīs detalizētu informāciju par Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas vēsturi, arhitektūru un mākslas vērtībām.

Visas dienas garumā uzkrātās zināšanas gidiem lieti noderēs, lai papildinātu stāstījumu par Valmieras pilsētas, kā arī Kocēnu un Burtnieku novada tūrisma apskates objektiem, kā arī, lai nodrošinātu aizraujošu un vispusīgu stāstījumu par Valmieras pusi, tādējādi ceļotājus mudinot atgriezties vēlreiz. Dienas noslēgumā katrs pasākuma dalībnieks saņems sertifikātu par kursa noklausīšanos.

19.februārī, Starptautiskās gidu dienas ietvaros, Valmieras gidi papildināja zināšanas par tūrisma piedāvājumu, apmeklējot Valmieras muzeja izglītojošo programmu „Bruņinieku skola”. Kopumā Valmieras gida sertifikāts ir izsniegts 14 gidiem. Katru gadu Valmieras Tūrisma informācijas centrs gidiem rīko kursus, iepazīstinot ar aktuālāko tūrisma piedāvājumu un sniedzot padziļinātu informāciju dažādās tēmās, bet reizi 2 gados tiek rīkota jaunu gidu apmācība. Nākamie gidu kursi tiks organizēti 2016.gada pavasara sākumā.

Zilaiskalns


____________________________________________________
Komentārus un viedokļus iespējams izteikt sadaļā "DISKUSIJAS"
 

Comments