Gaujas Nacionālo parku popularizē Baltkrievijā

Publicēja 2015. gada 10. apr. 00:52Eva Eglīte

Ar dalību starptautiskajā tūrisma izstādē “OTDIH” Baltkrievijā tiek noslēgta 2015. gada pavasara tūrisma izstāžu sezona, kuras laikā ar zīmolu “Enter Gauja” tiek popularizēts vienots tūrisma piedāvājums Gaujas Nacionālajā parkā (turpmāk - Gaujas NP).

Starptautiskajā tūrisma izstādē “OTDIH 2015”, kas no 8. līdz 11. aprīlim norisinās Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiek popularizēts Latvijas nacionālajā stendā. Pagājušā gadā apmeklētāju interese par Latviju bija pārsteidzoši liela, tāpēc nolemts tūrisma piedāvājuma popularizēšanu Baltkrievijā turpināt. Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija liecina, ka 2014. gadā Latvijas naktsmītnēs nakšņojuši par 27% vairāk viesu no Baltkrievijas nekā gadu iepriekš.

Pērn izstādi “OTDIH” apmeklēja gandrīz 20 tūkstoši interesentu, tai skaitā gan tūrisma nozares profesionāļi, gan gala patērētāji – tūristi.

Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu un Inčukalna – kopš 2012. gada īsteno stratēģiju Gaujas NP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai. 2015. gadā kopīgi tiek plānota dalība 11 starptautiskās tūrisma izstādēs Somijā, Nīderlandē, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā un Polijā. Šajos mērķa tirgos Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiks popularizēts ar zīmolu “Enter Gauja”, kas radīts Gaujas NP tūrisma klastera ietvaros un tika prezentēts 2013. gadā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.


Comments