Gan sieviešu, gan vīriešu florbola komandas svētku brīvdienās izcīnījušas uzvaras

Publicēja 2021. gada 6. apr. 05:45Elīna Upīte   [ atjaunināts 2021. gada 6. apr. 05:46 ]
Lai atgūtu iekavēto, kas saistīts ar Covid-19 ierobežojumiem un Latvijas čempionāta florbolā apturēšanu, aizvadītajās svētku brīvdienās Kocēnu novada sieviešu un vīriešu florbola komandas aizvadīja kopumā četras spēles, kurās uzvaru svinēja mūsu novada komandas.

ELVI florbola līgā sievietēm sesto panākumu tikpat spēlēs guvusi Kocēnu komanda "Rubene", kas 2. aprīlī viesos ar 14:6 sakāva "Līgatni". Uzvarētāju rindās ar pieciem vārtu guvumiem izcēlās Danute Tinkuse, kura saņēma balvu kā labākā spēlētāja.

Spēles sākums nu nemaz neliecināja, ka titulētās "Rubenes" pārsvars pār līgas debitanti "Līgatni" varētu būt tik graujošs. Iespējams, iemesls meklējams tajā apstāklī, ka kocēnietes ļoti sen nebija spēlējušas uz koka seguma, jo pirmajā periodā daudz labāk veicās līgatnietēm, kuras lielāko daļu laika atradās vadībā. Jau 3. minūtes vidū rezultātu ar precīzu metienu atklāja mājiniece Ieva Dimante (1:0). 5.minūtes sākumā viešņu komandas uzbrucēja Jūlija Rozīte atjaunoja neizšķirtu (1:1), bet nepagāja ne 30 sekundes, kad pieredzējusī Liene Adamane jau atkal vadībā izvirzīja Līgatnes komandu – 2:1. Vienu vārtu pārsvars laukuma saimniecēm bija arī pēc pirmās trešdaļas – 5:4. Toties jau otrajā periodā laukumā pavērās pavisam cita aina – Kocēnu komandai piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, ko viešņas nekavējās pārvērst vārtu guvumos. Pa bumbiņai pretinieču vārtos raidīja Laura Gaugere un Danute Tinkuse, bet Jūlija Rozīte iemeta pat divus golus, panākot 8:5. Pēdējā trešdaļā "Rubene" guva vēl sešus vārtus un varēja svinēt pārliecinošu uzvaru ar 14:6.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā tika atzīta Danute Tinkuse, kura izcēlās ar pieciem vārtu guvumiem. Pa pieciem rezultativitātes punktiem arī Jūlijai Rozītei un Samantai Bērziņai. 4 (2+2) punktus sakrāja Laura Gaugere, bet pa trim punktiem Simonai Grāpēnai un Zanei Daršai. Labākās spēlētājas balvu Līgatnes komandā saņēma vārtsardze Sanija Ķezbere, kura spēlēja 12 minūtes, atvairot 10 no 14 pretinieču metieniem. Viņas komandas biedrenei Ievai Dimantei 3 (2+1) rezultativitātes punkti, bet pa 2 (1+1) punktiem savāca Liene Adamane, Elīza Elizabete Bērziņa un Rita Vāvere. Kocēnu "Rubenei" pēc šīs uzvaras turnīra tabulā ir 18 punktu un 2. vieta, bet "Līgatne" ar 9 punktiem atrodas piektajā pozīcijā.

ELVI florbola līgā sievietēm 3. aprīlī gluži vai sensacionālu uzvaru izcīnīja turnīra debitante "Rubene-1" (Kocēni). Jaunās kocēnietes savā laukumā ar 6:2 pārspēja pašreizējo vicečempioni "Ķekavu". Rezultatīvākā starp uzvarētājām ar 3 (1+2) punktiem bija Zeltīte Larinova, bet labākās spēlētājas balvu saņēma vārtsardze Estere Elbrete.

Abām komandām šī bija otrā tikšanās, pirmajā spēlē, kas pērnā gada 11. oktobrī notika Ķekavā, ar 8:7 uzvarēja FK "Ķekava". Arī šodienas mačā tieši ķekavietes bija tās, kuras lieliski sāka maču, nepilnu četru minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 2:0. Pa bumbiņai mājinieču vārtos raidīja Kristiāna Elizabete Krūmiņa un Ilze Medne. Jaunās kocēnietes drīz vien attapās un jau līdz pirmajam pārtraukumam vadības grožus pārņēma savās rokās – 3:2. Pa golam iemeta Mora Zvirbule, Lote Baldiņa un Dinija Pinkule. Otrajā trešdaļā abu komandu vārtsargi bija nepārspējami, bet pēdējā periodā Kocēnu komanda guva vēl trīs bezatbildes vārtus. Ar rezultatīviem metieniem izcēlās Zeltīte Larinova, Madlēna Rozīte un Marta Drille, nodrošinot komandai "Rubene-1" svarīgu uzvaru ar 6:2.

Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju rindās saņēma vārtsardze Estere Elbrete, kura atvairīja 29 no 31 pretinieču metiena. Rezultatīvākā viņas komandā bija Zeltīte Larinova, kuras kontā 3 (1+2) punkti, 2 (1+1) punkti Martai Drillei, bet Elīna Sirmā izdarīja divas rezultatīvas piespēles. Par labāko starp ķekavietēm atzina Aiju Kantinieci, kura ar rezultativitāti gan neizcēlās. Pēc šīs uzvaras komanda "Rubene-1" ar 14 punktiem nostiprinājās turnīra tabulas trešajā pozīcijā, bet "Ķekavai" deviņi punkti un 4. vieta.

Kocēnu vīriešu florbola komanda "Rubene" savā laukumā 4. aprīlī ar 3:1 uzvarēja "Ķekavu". Kocēniešu vārtsargs Klaids Maļcevs atvairīja 25 no 26 pretinieku metieniem.

Spēles rezultāts tika atklāts 16. minūtē, kad kocēnieša Dāvja Zēmeļa piespēli vārtu guvumā pārvērta Matīss Celms (1:0). Otrā perioda laikā pēc Jēkaba Keiša un Reiņa Mirkša metieniem Kocēnu komanda ieguva jau triju vārtu pārsvaru – 3:0. Ķekavieši šajā mačā guva tikai vienus vārtus, tas notika 52. minūtē, kad ar precīzu metienu izcēlās līgas rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Jansons – 1:3. Pamatlaika pēdējās trijās minūtēs viesi mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet mainīt rezultātu viņiem neizdevās. "Rubene" guva panākumu ar 3:1, svinot otro uzvaru pēc kārtas, bet Ķekavas komanda piedzīvoja ceturto zaudējumu šajā sezonā.

Uzvarētāju vārtsargs Klaids Maļcevs šajā mačā atvairīja 25 no 26 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais viņa komandā ar 2 (1+1) punktiem bija Matīss Celms, bet labākā spēlētāja balvu saņēma Atis Stepāns, kurš šoreiz ar rezultativitāti neizcēlās. Par labāko starp ķekaviešiem atzina Renātu Deginu, kurš asistēja savas komandas vienīgo vārtu guvumā. Kocēnu "Rubenei" pēc šīs uzvaras turnīra tabulā ir 17 punktu un 6.vieta, bet "Ķekava" ar 21 punktu atrodas trešajā pozīcijā.

Otrajās Lieldienās, 5. aprīlī, Kocēnu sporta namā notika ELVI florbola līgas sievietēm abu līdervienību savstarpēja spēle - "Rubene" uzņēma "Ķekavas Bulldogs/NND". Kocēnietes tikai pēdējo 15 minūšu laikā salauza Ķekavas komandas pretestību un varēja svinēt pārliecinošu panākumu ar 8:3. Rezultatīvākā uzvarētāju rindās ar trim punktiem bija Jūlija Rozīte.

Pirms Kocēnos notikušās spēles ELVI florbola līgas sievietēm turnīra tabulas pirmo rindiņu aizņēma "Ķekavas Bulldogs/NND", kas bija aizvadījusi vairāk spēļu, bet "Rubene", kam šosezon ir tikai uzvaras, atpalika par trim punktiem. Mača rezultātu jau 3. minūtē atklāja viešņas, kuru rindās ar precīzu metienu izcēlās Anna Ankudinova (1:0). Līdz pirmajam pārtraukumam kocēnietes Paula Matisone un Danute Tinkuse vadībā ar 2:1 izvirzīja "Rubeni". Otrajā periodā abas komandas apmanījās ar vārtu guvumiem (3:2), bet pēdējās trešdaļas sākumā pēc Lienes Kraujas metiena rezultāts atkal kļuva neizšķirts – 3:3. Cīņas turpinājumā nepilnu divu minūšu laikā divus golus iemeta mājiniece Samanta Bērziņa (5:3), bet galarezultātā "Rubenes" uzvara izvērtās pat gana pārliecinoša – 8:3.

Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju rindās saņēma vārtsardze Sintija Bāliņa, kura atvairīja 24 no 27 pretinieču metieniem. Rezultatīvākā viņas komandā ar 3 (1+2) punktiem bija Jūlija Rozīte, pa diviem goliem iemeta Samanta Bērziņa, Paula Matisone un Zane Darša, bet Danutei Tinkusei 2 (1+1) punkti. Par labāko starp ķekavietēm atzina vienu vārtu autori Lieni Krauju, bet rezultatīvākās ar 2 (1+1) punktiem katrai bija Līga Vancāne un Anna Ankudinova. Pēc šīs spēles abām komandām turnīra tabulā ir pa 21 punktam, bet uz 1. vietu pakāpās "Rubene".