Franču pavasaris ir klāt!

Publicēja 2018. gada 7. marts 06:05Kristers Blūms

Marts tradicionāli ir mēnesis, kad pasaulē tiek svinēta franču valoda un ar to saistītās daudzveidīgās dažādu zemju kultūras izpausmes.

Arī Kocēnu novadā piedāvājam piecus lieliskus, Francijai un tās kultūrai veltītus pasākumus. Šonedēļ piedāvājam trīs pasākumus.

9. martā plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā

Grupas no Francijas “Les voyageurs de l’Espace” (“Visuma ceļotāji”) koncerts. Dziesmas franču un angļu valodā izpildīs trīs profesionāli mūziķi Claudia Solal – balss, Didier Petit – čells, balss un Philippe Foch - balss, perkusijas, elektronika.  Grupas mūziķiem ir vairāk kā 20 gadus ilga koncertu pieredze ne tikai Francijā un Eiropā, bet arī ASV un Ķīnā, mūziķi ir piedalījušies un ieguvuši balvas prestižos festivālos. Grupas mūzikas valoda ir gan oriģinālas kompozīcijas, gan improvizācijas.

Biļetes cena 3 EUR. Biļetes var iegādāties Kocēnu kultūras namā.
Koncertu klausītāji varēs baudīt pie galdiņiem, būs iespēja iegādāties franču vīnu un tradicionālus franču virtuves gardumus.

Ievas Epneres izstāde “Esparū pils” (Château de l'Esparrou)

Esparū pils atrodas Francijas dienvidos, kur Ievai Epnerei bija iespēja piedalīties mākslinieku rezidences programmā.
Pils celta 1891. gadā, taču laiks šo namu pie jūras, kas ziemā netiek apdzīvots, padarījis par apdraudētu šedevru. Tomēr pils un pa pusei aizaugušais parks turpina iedvesmot, un pils mantinieki vēlas atdzīvināt šo arhitektūras pērli un izcelt pilī glabāto kultūrvēsturisko mantojumu. Ievas Epneres fotogrāfiju modeļi ir īstie pils mantinieki.

10. martā plkst. 17.00 Bērzaines tautas namā Muzikāls uzvedums “Viņš un Viņa”

Viņš – francūzis Freds Ormēns (Fred Hormain), lielisks mūziķis, džeza saksofonists, dziesmu autors un dziedātājs. Rakstījis dziesmas saviem projektiem, kā arī pazīstamai franču dziedātājai Džesikai Markēzai (Jessica Marquez). Iespēlējis saksofona solo Laimas Vaikules albumā „Atkal mājās”, gan arī jauno latviešu dziedātāju projektos.
Viņa – Ilze Lejiņa, slavenā dāmu saksofona kvarteta „n[ex]t" dibinātāja un soprāna saksofoniste, Rīgas saksofonu kvarteta saksofoniste, kura sastāvā ieguvusi Lielo Mūzikas Balvu. Piedalījusies dažādos starptautiskos projektos ar franču, itāļu un luksemburgiešu mūziķiem.
Viņš un Viņa iepazinās pirms vienpadsmit gadiem Slovēnijā, Pasaules saksofonistu kongresā. Kopš tās dienas viņi spēlē kopā, un romantiskais stāsts turpina plaukt dažādās Eiropas vietās – Latvijā, Francijā, Beļģijā, Vācijā, Polijā, Luksemburgā...

Biļetes cena 3 EUR. Biļetes var iegādāties Bērzaines tautas namā.

No 21.03 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā Alekseja Naumova gleznas no cikla "Pasaules Pilsētas"

21. martā Vaidavas kultūras un amatniecības centrā Marijas Naumovas koncerts

2018.gada 21.martā Vaidavas kultūras un amatniecības centrā viesosies viena no šarmantākajām un elegantākajām dziedātājām - Marijas Naumovas ar koncertprogrammu „Franču pavasaris”.
Koncertprogramma „Franču pavasaris” veidota kā muzikāla izrāde, kurā dziedātāja Marija Naumova ne tikai dzied, bet arī stāsta par Parīzi, par dziesmām, ko izpilda un to rašanos. Kopā ar Mariju koncertā piedalīsies izcili Latvijas mūziķi: Rolands Beļevičs, Inguss Feldmanis, Norberts Skraucis, Andris Buiķis, Jegors Kovaikovs.
Koncertā tiks atskaņotas tradicionālās franču melodijas, Raimonda Paula pazīstamās dziesmas franču valodā, kā arī jauni skaņdarbi no dziedātājas pēdējā albuma, kurus franču komponists un ģitārists Sebastien Giniaux kopā ar dzejnieku Jāni Peteru uzrakstījuši speciāli Marijai Naumovai.  


Comments