Festivāls “Kino Pedālis” Kocēnu novadā!

Publicēja 2016. gada 12. maijs 06:30Eva Eglīte   [ atjaunināts 2016. gada 13. maijs 01:34 ]
No 13. - 15. maijam Valmierā, kā arī Kocēnu un Burtnieku novadā notiks Latvijā unikāls velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Festivāla mērķis ir pieteikt Valmieras pilsētu, Kocēnu un Burtnieku novadu kā riteņbraucējiem visdraudzīgāko galamērķi Latvijā, atklāt vasaras aktīvā tūrisma sezonu un piedāvāt kvalitatīvu atpūtu, sapludinot velo un kino robežas krāsainā brīvdienu piedzīvojumā.

Pasākuma organizēšanā aktīvi iesaistījies arī Kocēnu novads – dažādi pasākumi norisināsies vairākās novada vietās. Piektdien, 13. maijā, festivālu iesāks “Kino nakts”, kuras laikā, pārvietojoties ar divriteņiem starp septiņiem neparastiem kinoteātriem, festivāla dalībnieki varēs skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas par un ap velo tēmu. Viens no festivāla kinoteātriem būs Kokmuižas alus pagrabs Kocēnos, kur būs iespēja noskatīties vairākas filmas: plkst. 20.00 “Pulksteņmeistars”, plkst. 20.30 “Skola Murjāņi”, plkst. 21.00 “Pazust Latgalē” un plkst. 22.00 atkārtojumā “Pulksteņmeistars”, plkst. 22.30 “Skola Murjāņi” un plkst. 23.00 “Pazust Latgalē”. Kokmuižas alus pagrabā darbosies “Latvijas garšu bārs”. Vairāk informācijas ŠEIT. Pasākuma apmeklētājiem aicinājums savus velosipēdus novietot tam paredzētajās stāvvietās, kas būs īpaši izveidotas šī pasākuma norises vajadzībām.

Melnajā piektdienā, 13. maijā, no plkst. 22.00 velo – kino festivāla “Kino Pedālis” ietvaros Kocēnos norisināsies nakts telpu orientēšanās sacensības “Kokmuižas mistērijas”, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents – vecumam, dzimumam un sportiskajai formai nav nozīmes, jo šis būs aizraujošs piedzīvojums ikkatram. Dalība bez maksas. Nakts sacensības notiks senajā Kokmuižas pils ēkā, neapgaismotās telpās, radot noslēpumainu un intriģējošu noskaņu (labi zināms, ka senajā Kokmuižā mēdz spokoties pats muižas barons). Dalībniekiem ir atļauts lietot savus gaismas avotus (lukturus, pieres lukturīšus, mobilā telefona apgaismojumu). Starts no plkst. 22.00 – 00.00, orientieristi - spoku stundas mīļotāji Kokmuižā varēs ieiet tieši pusnaktī. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 12. maija vakaram, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi valdinguna@inbox.lv. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, Si kartes numurs (ja ir) un starta grupa. 13. maijā pieteikšanās būs iespējama sacensību norises vietā. Vairāk informācijas ŠEIT.

Sestdien, 14. maijā, gaidāms festivāla centrālais notikums – velo brauciens, kad dalībnieki varēs izlemt, kurā no trim piedzīvojumu velo maršrutiem vēlas doties – “Ģimeņu pedālī” (ap 9 km), “Puspedālī” (ap 15 km) vai “Dižpedālī” (ap 35 km) (informācija par maršrutiem ŠEIT). Šīs nebūs sacensības, bet gan veselīga atpūta un spēle, kas izvedīs pa Valmieras un novadu skaistākajam vietām un tūrisma objektiem. Kocēnu novadā velo maršruts vedīs uz Kocēniem, Sietiņiezi un Vaidavu. Maršrutus bagātinās ar kino saistītas pieturvietas un performances – Sietiņiezī no plkst. 13.00 - 15.00 muzikālus sveicienus būs sarūpējis Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets, būs arī ugunskurs un iespēja atspirdzināties ar dzērieniem, kā arī ikviens varēs doties interesantā piedzīvojumā gleznainā Sietiņieža apkārtnē, savukārt Vaidavas ezera pludmalē no plkst. 15.15 muzicēs grupa "Kasetes" un darbosies kafejnīca “Valmiermuižas vasarnīca”. Gan Vaidavā, gan Kocēnos atraktīvā fotostūrītī varēs iemūžināt savu dalību pasākumā, kā arī gaidāmi citi pārsteigumi. Kocēnos no plkst. 13.30 būs iesēja arī fotografēties ar retro velosipēdiem, izmantojot seno un krāšņo Kokmuižas tērpus un aksesuārus, īpašu noskaņu radīs senatnīga mūzika un deju priekšnesumi Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Savieši” izpildījumā.

Visas trīs festivāla dienas Valmieras apkārtnē dalībnieku ērtībām un priekam vietējie uzņēmēji gādās par atlaidēm un īpašiem piedāvājumiem maltītēm, nakšņošanai un citiem noderīgiem pakalpojumiem. Kocēnu novadā dalībniekiem būs iespēja nakšņot Kocēnu sporta nama hostelī, kas piedāvās arī slēdzamu un drošu velo novietni. Aicinājums pieteikties iepriekš līdz 13. maijam plkst. 21.00, zvanot pa tālruni 29431736.

Iepriekš pārdošanā visām trim festivāla dienām biļete 1 personai – 10 EUR, draugu biļete 4 personām – 33 EUR, ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 1 bērnam no 7 līdz 18 gadu vecumam – 25 EUR, ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 2 vai vairāk bērniem – 30 EUR.

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus” darītavu.

Vairāk informācijas par festivālu – www.kinopedalis.lv.

Comments