Festivāls „ Kino Pedālis” jau šonedēļ!

Publicēja 2017. gada 2. maijs 05:25Krista Gromova
Jau šonedēļ no 5.līdz 7.maijam velo un kino mīļus iepriecinās festivāls „ Kino Pedālis”, kas vienlaikus norisināsies Valmierā, Kocēnu un Burtnieku novados. Festivāla unikālais formāts ir kino baudīšana īpaši iekārtotos pop – up kinoteātros. Tā būs gan dauzīšanās ar riteņiem, meklējot piedzīvojumus plaukstošajā pavasarī, gan iespēja vienuviet redzēt plašu filmu programmu. Festivāls svētdien tiks noslēgts ar velo braucienu – interaktīvu spēli, kas lielā mērā ļaus iepazīt Kocēnu novadu un, pateicoties īpaši izstrādātai mobilajai lietotnei, pārvērtīs braucienu aizraujošā spēlē.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad festivālu atbalsta Kocēnu novada dome, nodrošinot gan pop- up kinoteātra norisi 5.-6.maijā Kocēnos Kokmuižas alus pagrabā, gan 7.maijā kopā ar uzņēmējiem festivāla dalībnieku atpūtas punktus velobrauciena “Puspedālis” un “Dižpedālis” laikā.

Festivāla “Kino pedālis” norise Kocēnu novadā 

Piektdiena, 5.maijs 
19:30 - 24:00 Kino nakts Kokmuižas alus pagrabā

Interesentiem būs silts sveiciens no Kocēnu novada, kā arī iespēja nobaudīt ZS “Zilūži” radītā “Grasbergs” zīmola saldējumu. 

Sestdien, 6.maijs 
15:00 - 20:30 Kino diena Kokmuižas alus pagrabā 

Interesentiem būs silts sveiciens no Kocēnu novada, kā arī iespēja nobaudīt ZS “Zilūži” radītā “Grasberga” zīmola saldējumu un “ Kokmuižas alus” zīmola produktus. 

Uzmanību! 


Svētdiena, 7.maijs 

Ar kopīgu braucienu Vecpuišu parkā, Valmierā tiks dots starts interaktīvai spēlei trīs dažādos maršrutos: “Ģimeņu pedālis” (ap 10 km), “Puspedālis” (ap 20 km) un “Dižpedālis” (ap 45 km). Galveno maršrutu virziens šogad būs noslēpumu miglā tītais Zilaiskalns, kas atrodas Kocēnu novadā. 

Tā kā liela daļa gan no “Puspedāļa”, gan garākā maršruta, “Dižpedāļa” vīsies caur Kocēnu novadu, tad interesentiem būs iespēja iepazīt gan novada kultūrvēsturisko mantojumu, gan dabas vērtības, gan radošos un uzņēmīgos novada ļaudis. 

Iebraucot Kocēnos, festivāla dalībniekus sagaidīs muzikāls pārsteigums, savukārt izveidotajā velo maršrutā būs iespēja redzēt Kocēnu novada vienu no kultūrvēsturiskajām pērlēm, Kokmuižu un tās parku. Maršruts vedīs gar topošo pastaigu promenādi un jaunizveidotajām takām Kocēnu centrā. 

Tālāk velosipēdisti gar Cimpēnu pilskalnu dosies uz Mujānu Baltās pils torni, kur Kocēnu novada dome kopā ar ZS “Zilūži” būs ierīkojuši pirmo atpūtas jeb “Grasbergu piena punktu”. Tajā varēs atgūt spēku un enerģiju, baudot ZS “Zilūži” sarūpēto, kā arī darboties radoši iesaistīties piena produktu tapšanā un uzzināt par veselīga uztura un piena produktu nozīmi uzturā. 

“Puspedāļa” dalībnieki tālāk mēros ceļu atpakaļ, šķērsojot vecā bānīša uzbērumus, ļaujot iepazīt Kocēnu novada ainavu, dabu, kā arī izzinot vēsturi. 

Savukārt “Dižpedāļa” dalībnieki turpinās ceļu uz Zilokalnu, kur būs iespēja gan izzināt vecā kūdras ieguvēju ciemata vēsturi, gan finišā izjust Zilākalna enerģētiku, burvību un ainavu. Sadarbībā ar novadnieci Zeltīti Kavieri būs iespēja baudīt tējas un maizes spēku. Tāpat būs ierīkota muzikāli relaksējoša atpūtas zona ar veselīgām uzkodām. Pēc enerģijas atgūšanas “Dižpedāļa” dalībnieki mēros ceļu atpakaļ pa vecā šaursliežu dzelzceļa maršrutu.

Plašāka informācija www.kinopedalis.lv 

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus” darītavu.
Comments