Festivāla “Kino Pedālis” pop-up kinoteātris Kokmuižas alus pagrabā

Publicēja 2017. gada 24. apr. 01:31Krista Gromova
2017.gada 5.-7. maijā jau otro gadu norisināsies kino/velo festivāls “Kino Pedālis”. Festivāla unikālais formāts ir kino baudīšana pop – up kinoteātros, uz kuriem dalībnieki aicināti doties ar velosipēdiem, ļaujot izbaudīt riteņbraukšanu neparastā duetā ar filmu baudīšanu. Pirmās divas festivāla dienas, no 5.-6. maijam, durvis vērs arī īpaši iekārtots kinoteātris Kokmuižas alus pagrabā, Kocēnu novada Kocēnos.

Festivāla “Kino Pedālis” filmu programma Kokmuižas alus pagrabā:

5. maijs, Piektdiena
20:00 - 20:55 Velomūzika. No Sakstagala līdz Raunai. Konkursa filma 55min. LV
21:10 - 21:28 Viņas. Kino Pedālis 2016 uzvarētājfilma 18min. LV
21:40 - 22:10 Pa Rubika Ceļu 30min. LV
22:30 - 23:18 Māris Štrombergs 48min LV.

6. maijs, Sestdiena
14:00 - 14:55 Velomūzika. No Sakstagala līdz Raunai. Konkursa filma 55min. LV
15:15 - 15:45 Teodors
17:00 - 18:22 Velosipēdi pret mašīnām
19:00 - 20:30 Fanātiķis

Filmu apraksti:

Velomūzika. No Sakstagala līdz Raunai
Dāvis Doršs, 55min
Velomūzika: No Sakstagala līdz Raunai» ir dokumentāla filma, kas ataino 2015. gada vasaras Velomūzikas braucienu – vairāku dienu ceļojumu ar vakariem, kurus pavada līdzbraucēju koncerts sastaptajiem cilvēkiem. Velomūzikas kā ikvasaras notikuma idejas autors ir Kārlis Kazāks, un tās sākums meklējams 2012. gadā, kad ģitāras pirmoreiz tika sietas pie velosipēdu bagāžniekiem Staburagā un baudīta sastapto cilvēku īpašā laipnība pret katru no Velomūzikas dalībniekiem. Vai tas ir tāpēc, ka velosipēdisti ir arī mūziķi? Vai tāpēc, ka viņi ieradās sētā ar velosipēdiem? Šie jautājumi un vēlme atrast tālāko Velomūzikas ceļu liek mūzikai un cilvēkiem atklāt Latviju kāda tā ir šodien.
"Viņas" L. Jakubone 18 min. Kino Pedālis 2016 filmu konkursa uzvarētājfilma. “Dokumentālā īsfilma “Viņas” ir iedvesmojošs stāsts par jaunām sievietēm, kuras uzdrīkstas netikai runāt, bet pierādīt sevi ar darbībām. Pierādīt, ne citiem, bet sev. Caurvijoties skaistam vasaras piedzīvojumam, viņas uzdrīkstas darīt to, ko vairums nedarītu, to, ko , iespējams, nav pieņemts darīt. Stāsts ir par sievietēm, kuru šķietami trauslie ķermeņi slēpj sevī spēku, drosmi, ziņkāri, pat spītību, kas ir dzinulis dzīvei. Šis stāsts ir par Viņām, kas uzdrīkstas."
"PA RUBIKA CEĻU" Laila Pakalniņa, Kompāniha Hargla, 30 min. Rubika ceļš ir veloceliņš, kas savieno Rīgu ar Jūrmalu un joprojām tiek neoficiāli dēvēts bijuša Latvijas PSR komunistiskās partijas vadītāja vārdā. Kamēr mēs šeit filmējām gājējus, skrējējus, riteņbraucējus, suņus, putnus, vilcienus, mopēdus un lidmašīnas, Latvijas pilsoņi Alfrēdu Rubiku, kas stingri iestājās pret Latvijas neatkarību, ievēlējā Eiropas Parlamentā.
"Māris Štrombergs" K. Garklāva, 2016, 48 min Stāsts par leģendāru sportistu, kurš izcīnījis divas zelta medaļas olimpiskajās spēlēs un devies uz savām trešajām olimpiskajām spēlēm.
"VELOSIPĒDI PRET MAŠĪNĀM"/Bikes vs Cars/ Zviedrija, Fredrik Gertten, 2015, 1h:22min. Daudzi to sauc par globālo krīzi, par kuru ir par maz runāts. Klimats, zemes resursi, pilsētas – to visu bojā un deldē viena no cilvēka primārajām nepieciešamībām – automašīna. Velosipēds ir lielisks izgudrojums, taču autobiznesa nozare katru gadu investē miljardiem dolāru, lai lobētu un reklamētu savas intereses.
Šī filma uzņemta 2015.gadā ASV, Kanādā, Brazīlijā, Kolumbijā un Eiropā, kur satiktie cilvēki cīnās par labākām pilsētām, kuru galvenā mēraukla ir cilvēks un draudzīgākais transportlīdzeklis ir velosipēds.
"FANĀTIĶIS"/Fanatic/ Paul Robin, 24min, 2010 Vīrietis strādā ēkas 33. stāvā, taču katru dienu viņš ar liftu brauc tikai līdz 26. stāvam, lai tālāko ceļbet tālāk mēro ceļu ar kājām. Kādēļ? Jo galvenais varonis Daniels ir maza auguma (punduris) velo kurjers Barselonā.

Šī gada pasākuma krustmāte ir režisore Laila Pakalniņa. Festivāla kinoteātri šogad būs arī – koncertzāle “Vecpuisis, kino “Gaisma”, “Tautas Harmonijas centrs” Valmierā, atpūtas kompleksa “Avoti” BMX Slavas zāle un “Valmiermuižas alus darītava” Burtnieku novadā, kā arī īpašā “Siltumnīca” Beverīnas novadā. 5.maija rītā tiks izziņota atrašanās vieta arī slepenajam kinoteātrim.

Filmas pa dienām un kinoteātriem izkārtotas tā, lai iespēt redzēt varētu visu. To, ko neizdosies redzēt piektdienas vakarā, varēs noskatīties sestdien. Precīzs filmu sadalījums pa kinoteātriem: www.kinopedalis.lv

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus” darītavu.
Comments