Festivāla “Kino pedālis” laikā aicinām iepazīt Kocēnu novadu!

Publicēja 2017. gada 28. apr. 02:07Inese Arhīvs
Nākamās nedēļas nogalē, 2017.gada 5.-7.maijā, jau otro gadu kino un velo mīļi aicināti uz Valmieru, Kocēnu un Burtnieku novadiem, kur Latvijas festivālu vasaru tiks atklāta ar pasākumu “Kino pedālis”, ļaujot neparastā saderības dejā iegriezties velo, kino un mūzikai.

Triju dienu garumā varēs baudīt kino pop – up kino teātros, kuros dalībniekiem iespējams nokļūt ar velosipēdiem, kā arī noslēguma dienā, 7.maijā, piedalīties velospēlē, mērojot vienu trim piedāvātajiem velomaršrutiem.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad festivālu atbalsta Kocēnu novada dome, nodrošinot gan pop- up kinoteātra norisi 5.-6.maijā Kocēnos Kokmuižas alus pagrabā, gan 7.maijā kopā ar uzņēmējiem nodrošinot festivāla dalībnieku atpūtas punktus velobrauciena “Puspedālis” un “Dižpedālis” laikā, kas lielā mērā virzīsies caur Kocēnu novadu.

Festivāla “Kino pedālis” norise Kocēnu novadā

Piektdiena, 5.maijs

19:30 - 24:00 Kino nakts Kokmuižas alus pagrabā

Interesentiem būs silts sveiciens no Kocēnu novada, kā arī iespēja nobaudīt ZS “Zilūži” radītā “Grasbergs” zīmola saldējumu.

Sestdien, 6.maijs

15:00 - 20:30 Kino diena Kokmuižas alus pagrabā

Interesentiem būs silts sveiciens no Kocēnu novada, kā arī iespēja nobaudīt ZS “Zilūži” radītā “Grasberga” zīmola saldējumu un “ Kokmuižas alus” zīmola produktus.

Uzmanību!

Ieeja kino rādīšanas vietā, uzrādot aproci.

Informācija par biļetēm: http://www.kinopedalis.lv/biletes

Informācija par filmu programmu: http://www.kinopedalis.lv/kinoteatri

Svētdiena, 7.maijs

Ar kopīgu braucienu Vecpuišu parkā, Valmierā tiks dots starts interaktīvai spēlei trīs dažādos maršrutos: “Ģimeņu pedālis” (ap 10 km), “Puspedālis” (ap 20 km) un “Dižpedālis” (ap 45 km). Galveno maršrutu virziens šogad būs noslēpumu miglā tītais Zilaiskalns, kas atrodas Kocēnu novadā.

Tā kā liela daļa gan no “Puspedāļa”, gan garākā maršruta, “Dižpedāļa” vīsies caur Kocēnu novadu, tad interesentiem būs iespēja iepazīt gan novada kultūrvēsturisko mantojumu, gan dabas vērtības, gan radošos un uzņēmīgos novada ļaudis.

Iebraucot Kocēnos, festivāla dalībniekus sagaidīs muzikāls pārsteigums, savukārt izveidotajā velo maršrutā būs iespēja redzēt Kocēnu novada vienu no kultūrvēsturiskajām pērlēm, Kokmuižu un tās parku. Maršruts vedīs gar topošo pastaigu promenādi un jaunizveidotajām takām Kocēnu centrā.

Tālāk velosipēdisti gar Cimpēnu pilskalnu dosies uz Mujānu Baltās pils torni, kur Kocēnu novada dome kopā ar ZS “Zilūži” būs ierīkojuši pirmo atpūtas jeb “Grasbergu piena punktu”. Tajā varēs atgūt spēku un enerģiju, baudot ZS “Zilūži” sarūpēto, kā arī darboties radoši iesaistīties piena produktu tapšanā un uzzināt par veselīga uztura un piena produktu nozīmi uzturā.

“Puspedāļa” dalībnieki tālāk mēros ceļu atpakaļ, šķērsojot vecā bānīša uzbērumus, ļaujot iepazīt Kocēnu novada ainavu, dabu, kā arī izzinot vēsturi.

Savukārt “Dižpedāļa” dalībnieki turpinās ceļu uz Zilokalnu, kur būs iespēja gan izzināt vecā kūdras ieguvēju ciemata vēsturi, gan finišā izjust Zilākalna enerģētiku, burvību un ainavu. Sadarbībā ar novadnieci Zeltīti Kavieri būs iespēja baudīt tējas un maizes spēku. Tāpat būs ierīkota muzikāli relaksējoša atpūtas zona ar veselīgām uzkodām. Pēc enerģijas atgūšanas “Dižpedāļa” dalībnieki mēros ceļu atpakaļ pa vecā šaursliežu dzelzceļa maršrutu.

Aicinām piedalīties festivālā “Kino pedālis” un iepazīt Kocēnu novadu!
Comments