Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Esi pirmais „Zaļajos Dzelzceļos”

Publicēja 2018. gada 28. janv. 22:32Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 28. janv. 22:47 ]

2. februārī, plkst. 12:30 dodies uz starptautiskās tūrisma izstādes „Balttour 2018” “Apceļo Latviju”halles stendu A14, kur Vidzemes Tūrisma asociācija prezentēs un atklās Igaunijas – Latvijas projekta „Zaļie Dzelzceļi” tūrisma maršruta karti. Jāpiemin, ka projektā iesaistījies arī Kocēnu novads!

Kas ir „Zaļais Dzelzceļš”? Ko tas nozīmē? Ko maršrutā var redzēt? Šos un vēl citus sev interesējošos jautājumus varēs noskaidrot „Zaļo Dzelzceļu” stendā. Šeit varēs izpētīt un iegūt savā īpašumā jauno maršruta karti. Būs arī iespēja apskatīt un izmēģināt slaveno Ērenpreisa velosipēdu, kam par godu šī gada maijā Mazsalacas novada muzejā būs veltīta izstāde.

„Zaļie Dzelzceļi” ir pilnīgi jauns maršruts, kas ved pa kādreizējām dzelzceļa līnijām gan Vidzemē, gan arī Dienvidigaunijā. Tas paredzēts visām paaudzēm un sagatavotības pakāpei, un tas izmantojams visu gadu, piemēram, dažādiem velo un pārgājienu maršrutiem, nūjošanai, zirgu izjādēm vai slēpošanai un izbraucieniem suņu pajūgos ziemas sezonā. Maršrutā tiek izmantoti arī savienojošie posmi, kā velomaršruts „Tour de LatEst”, gan arī Alūksne – Gulbene šaursliežu dzelzceļš „Bānītis”.

Līdzīgi projekti un maršruti jau ir īstenoti daudzās Eiropas Savienības valstīs, kur bijušie dzelzceļi tiek veiksmīgi piemēroti tūrismam, un beidzot šāds maršruts ir arī Latvijā!
Uz tikšanos “Balttour 2018”- „Zaļajos Dzelzceļos” (stends A14)!


Informāciju sagatavoja:
Alise Plaude, 
Projekta „Green Railways” sabiedrisko attiecību speciāliste
Vidzemes Tūrisma asociācija
+371 20220072


Projekts „Zaļie Dzelzceļi” tiek īstenots un līdzfinansēts Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas ietvaros. 


Comments