Ēnu dienā jaunieši iepazīst pašvaldības darbu

Publicēja 2019. gada 14. febr. 01:56Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 14. febr. 02:00 ]
Vakar 13. februārī, visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, kuras laikā 1. - 12. klašu skolēi varēja iepazīties ar savu iespējamo nākotnes profesiju.

Šogad Kocēnu novada pašvaldības darbu iepazina sešas “ēnas” - Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolniece iepazina sabiedrisko attiecību speciālista darba pienākumus, savukārt četri Kocēnu pamatskolas skolēni un viens Valmieras 5. vidusskolas skolēns uz vienu dienu kļuva par Kocēnu novada pašvaldības policijas vecākā inspektora Jāņa Kaibes “ēnām”.

Skolēniem bija iespēja tikties ar Kocēnu novada domes priekšsēdētāju Jāni Olmani, lai pārrunātu pirmos iespaidus par izvēlēto profesiju un pastāstītu Domes priekšsēdētājam savu redzējumu par jauniešu dzīvi Kocēnu novadā.

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs 1. - 12.klašu skolēnu karjeras izglītības pasākums, ko rīko organizācija “Junior Achievement”. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vismaz četras stundas pavada kopā ar izvēlētās profesijas pārstāvi, lai vērotu viņa darbu. Ēnu dienas mērķis ir attīstīt un pilnveidot skolēnu plānošanas prasmes, kā arī sniegt iespēju apzināt savas intereses, darba prioritātes un perspektīvas.

Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis un Kocēnu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Kaibe
kopā ar Ēnu dienas dalībniekiem Kocēnu novada domes administrācijā
Comments