Airētājs Emīls Putniņš uzvar Somijas čempionātā

Publicēja 2016. gada 12. sept. 04:31Elīna Upīte   [ atjaunināts 2016. gada 12. sept. 04:32 ]
Taivalkoski pilsētā Somijas ziemeļos aizvadītajā nedēļas nogalē no 10.-11.septembrim norisinājās trīs dažādi airēšanas slaloma pasākumi.

Sestdien vietējie un viesu sportisti no Igaunijas, Krievijas un Latvijas sacentās Somijas čempionātā airēšanas slalomā. Kocēnu novada jaunais sportists Emīls Putniņš, attaisnojot uz viņu liktās cerības, līdz šim viņam nepieredzēti spēcīgās krācēs triumfēja pārliecinoši, uzrādot ātrāko un precīzāko rezultātu kanoe kategorijā.

Sestdienas vēlā vakarā sacensību trasē tika dots starts Taivalkoski Nakts slalomam. Dalība šajā adrenalīna un baudījuma kokteilī ir iespējama sportistam, kura treneris un viņš pats atzīst atbilstību startam paaugstināta riska apstākļos. Vidzemes sporta asociācijas juniors Emīls Putniņš ir pietiekami fiziski un psiholoģiski sagatavots un tāpēc baudīja plēšanu ar laivu un svaidīšanu un lēkāšanu pa mežonīgajām krācēm lāpu uguns un dūmu, prožektoru gaismu, smagās skandināvu mūzikas un salūta skaņu un ziedu pavadījumā.

Savukārt svētdien Somijas augstvērtīgajam sniegumam un fantastiskajai pieredzei Emīls Putniņš pievienoja uzvaru Taivalkoski Ekstrēmajā slalomā, kura trases vārti bija izvietoti tā jau monstrīgo krāčupsihākajās vietās.

Rudens airēšanas slaloma sacensības tikai sākušās. Kaspara Pakera audzēknim Emīlam Putniņam turpinājumā cīņas Valmierā, Ādažos, Kauņā, Viļņā un Olimpisko cerību kausā Čehijā.
Comments